Тази вечер е поредното издание на "Вечното дерби" Левски - ЦСКА. Двубоят между "сини" и "червени" е от 18.00 ч. на стадион "Георги Аспарухов" и ще е за 127-ти път в "А" група. Срещата ще се предава директно по Gol.bg.
Балансът до този момент - 50 победи за „сините”, 40 - за „червените” и 36 ремита. Головата разлика е 185:171 в полза на Левски.
Ръководствата на ЦСКА и Левски готвят високи премии на своите футболисти при победа в мача. Ако успеят да надвият сините, футболистите на Милен Радуканов очакват по 5000 лв. Бонусите за сините се очаква да бъдат с 1000 лв. по-малко.
През миналия сезон Левски не успя да победи ЦСКА, с което се спази традицията от последните осем първенства - или единият, или другият отбор да не пада от вечния враг в А група.
През месец август, на старта на новото първенство Левски удари ЦСКА с 1:0 с гол на Гара Дембеле. За последно сини и червени си размениха по една победа през сезон 2001/2002 г.
Само двама играчи от двата отбора са взели участие в последните четири дербита между "червените" и "сините". Това е Веско Минев от Левски и Тодор Янчев за ЦСКА.
Статистиката сочи още, че от сегашния състав на Левски, най-много изиграни шампионатни срещи в дербито има капитанът Христо Йовов – 13. Що се касае до ЦСКА, този показател е в полза на Тодор Янчев, който има 18 мача срещу Левски в А група.
ЦСКА няма победа над Левски от 20 септември 2009 година, когато Иван Стоянов и Костадин Стоянов вкараха, а броени часове преди срещата бе избухнала "Казанската афера".
Съдия отново ще е Антон Генов. От началото на кариерата си той е свирил 11 вечни дербита, повечето победи при него са за Левски.
Около 15 хиляди фенове се очакват на стадион „Георги Аспарухов” тази вечер. Вечното дерби Левски блокира София.
Органите на реда започнаха да предприемат крути мерки още от ранни зори в опит да разминат шествието на червените фенове със сините привърженици.
Полицията готви сериозно присъствие особено около стадиона. Да си пожелаем едно качествено дерби, с много голове и радост по трибуните.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Унгария ще блокира всяко решение на ЕС за Украйна, докато не получи петрол по "Дружба"
Stellantis се сблъсква с проблем относно надеждността за 17 млрд. долара
ЦРУ и МИ6 надцениха Русия, чакайки Путин да превземе Киев за няколко седмици
Евтините батерии постепенно изместват изкопаемите горива като пикова мощност
"Митническият хаос" може да накара Европейския парламент да замрази сделката със САЩ
Технологичните центрове връщат интереса към геотермалната енергия
Централна емисия
Емил Дечев ще проучва как МВР работи по нападенията над кмета на Бистрица
Норвегия фишинира като №1 на Олимпиадата с рекордни златни медали
Алвеша каза защо ЦСКА 1948 загуби от Левски
Веласкес показа самочувствие и гордост след боя над ЦСКА 1948
Барса се разправи с Леванте и се върна на върха
Раздадоха 5 комплекта медали в последния ден на Олимпиадата в Милано-Кортина
ЦСКА 1948 – Левски 1:3
Дневен хороскоп за 23 февруари, понеделник
Седмичен хороскоп за 23 февруари - 1 март
Модерна елегантност от Ralph Lauren за есен-зима 2026-2027 (+Снимки)
Мъжете, които избягват тези 8 отговорности, рядко стават добри съпрузи
Седмична таро прогноза за 23 февруари – 1 март
Изберете си книга на мъдростта и вижте как да постигнете щастие
Решено: Европа въвежда единни правила за ел. тротинетките
Аварийна ситуация в Каменар: Свлачище скъса колектор за отпадни води
Какво време ни очаква в понеделник?
Застреляха мъж, опитал да отиде "на гости" на Тръмп с пушка и туба бензин (ВИДЕО)
Норвежец си тръгва от игрите в Милано-Кортина с 6 златни медала
Прострелян мъж е открит в дома си в Сливен
Експерти коментират: Възможно ли е Земята да е единствената обитаема планета
Ново изследване сочи, че слънчевите изригвания може да са свързани със земетресенията
В мантията на Земята откриха мистериозни „потънали светове“
Повторното влизане на ракета е замърсило горните слоеве на атмосферата
На Балканите откриха термално езеро с дълбочина 127 м
Първият пилотиран полет до Луната от Аполо насам: Успешна генерална репетиция на Artemis II