Левски победи Пирин Разлог с минималното 1:0 в среща-реванш от 1/16-финалите за купата на България. Двубоят се игра на градския стадион в Разлог.
Португалецът Жоао Силва вкара единствения гол в 91-та минута, след чудесно центриране отдясно на Тодор Чаворски. Преди това Цветелин Тонев бе нацелил гредата за столичани.
По този начин софиянци продължават към осминафиналната фаза на турнира след победа в първия двубой с категоричното 3:0.
Наставникът на Левски Илиан Илиев пусна на терена доста млади футболисти, сред които Антонио Вутов и близнаците Цоневи.
Как точно се разви срещата Пирин Разлог - Левски, прочетете в Gol.bg
Още в 18-тата минута Нджонго Присо направи трудна задачата на своя отбор, понеже получи директен червен картон и беше изгонен. Възпитаниците на Ивайло Петев така и не успяха да се възползват от численото си преимущество, а в 69-тата минута също останаха с човек по-малко заради червения картон на Кайсара.
В 78-мата минута защитата на домакините най-сетне се пропука и Емил Гъргоров откри резултата, но за повече гостите нямаха сили.
Раковски - Спартак (Варна) 6:7 след продължение, 2:2 в редовното време и 2:2 в първия мач). Класира се Спартак Варна.
Видима Раковски – Банско 1:2 (1:6 в първия мач. Класира се Банско)
Чавдар (Етрополе) – Силистра 3:1 (1:1 в първия мач. Класира се Чавдар)
Етър (Велико Търново) - Миньор (Перник) 3:2 (1:2 в първия мач. Продължава Миньор с повече попадения на чужд терен)
Калиакра - Локомотив (Мездра) 4:1 след продължения. (0:4 в първия мач). Продължава Калиакра.
Монтана - Пирин (Гоце Делчев) 0:0 (2:3 в първия мач. Продължава Пирин.)
Черно море - Струмска слава 2:0 (0:0 в първия мач. Черно море се класира)
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.