Мениджърът на Ливърпул Брендън Роджърс призна, че е впечатлен от модела на работа в Борусия Дортмунд.
Специалистът не скри възхищението си от това, което е постигнал Юрген Клоп. Без гръмки трансфери и сензации, дортмунци се утвърдиха като един от най-добрите отбори в Европа.
Тимът спечели титлата през миналия сезон, а през тази кампания се класира за 1/2-финалите на Шампионската лига.
Приликите между двата тима са доста. И двата отбора са били големи европейски сили в миналото, но след това при тях е настъпил сериозен застой. Дортмунд обаче успя да се върне "при големите", докато Ливърпул още не може да постигне това.
"Можем да направим това. Само вижте Борусия Дортмунд. Един отбор, който може да спечели Шампионската лига и без големи финанси", заяви Роджърс, цитиран от "Сън".
"На тях им отне няколко години, за да станат това, което са . Спечелиха титлата през миналия сезон, а освен това резултатите им в Европа също се виждат"
"През този сезон Дортмунд не успя да защити титлата си, тъй като се концентрира върху изявите си в Шампионската лига"
"Това е отбор, който се развива за период от пет години. Няма съмнение, че се нуждаем от инвестиции, за да вдигнем летвата и да бъдем по-качествен тим. Но има и други начини по които можем да се опитаме, да бъдем по-силни през следващия сезон"
"Мисля, че в момента се намираме в чудесно състояние, тъй като почти нямаше мачове през втората половина на сезона в които да сме надиграни. Налице са структурните промени. Освен това имаме добър баланс. Той никога няма да бъде перфектен. С малко повече качествени играчи обаче можем да извървим наистина много дълъг път"
Роджърс смята, че отборът трябва да си извоюва правото си отново да играе в Шампионската лига.
"Нашият клуб е с богата история и трябва да играе там. За да стане това обаче, ние трябва да извоюваме това право. Сигурен съм, че ще успеем да го направим", каза още мениджърът на Ливърпул.
Според медиите на Острова Роджърс вече си прави планове за летния прозорец. Той е набелязъл Ашли Уилямс от Суонзи, Кристиян Ериксен от Аякс, както и Хатем Бен Арфа от Нюкасъл.
Последният обаче обяви, че няма намерение да напуска "Свраките".
Пред Ливърпул днес предстои мач с Рединг на "Мадейски Стейдиъм". При победа, тимът може да се изравни с Евертън, който обаче е и с мач по-малко.
Още новини от света на футбола четете в Gol.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Украйна вижда заплахи за доставките на оръжия, атаки от Беларус и работи за своя ПВО
Nasdaq записа най-дългата си позитивна серия след 1992 година
Застрахователите започват да преразглеждат рейтингите на руските петролни терминали
Словакия смята да заведе дело срещу отказа на ЕС да купува руски газ
Вятърната енергетика в България – има инвеститорски интерес, липсват подкрепящи политики
Амбициозният проект на ЕС за онлайн възрастова проверка се сблъска с критики още преди старта
Защо в Китай клаксонът е по-важен от мигача?
Рецепта за италианска шоколадова торта
В Helpbook получихме сигнали за опасни дървета и ненужно окастрена липа
Какво ни казва тъгата и защо е важна за нас?
Цените на петрола се сринаха след отварянето на Ормузкия проток
Унищожиха градинка в София, за да паркират фадрома за пътна помощ
Спортът по телевизията днес, 18 април
Траур! Отиде си "Свещената ръка", най-великият бразилски баскетболист
Мачовете по телевизията днес, 18 април
Жалгирис оформи шестицата в Евролигата
Ковънтри се завърна във Висшата лига след 25 г.
Интер разби Каляри за едно полувреме
Дневен хороскоп за 18 април, събота
Ексклузивен разговор с министъра на енергетиката Трайчо Трайков открива Energy of Tomorrow 2026
Защо образователните играчки са ключови за развитието на детето?
Как да изберем мъжки часовник за подарък?
Актьорите Елеонора Иванова и Михаил Милчев с първа репетиция на спектакъла „Уроци“
Зеленски: Русия отново иска да въвлече Беларус във войната
Гюров: Прокуратурата е започнала проверки на премиера, министри и главния секретар на МВР (ВИДЕО)
Въведоха ново правило в българския футбол
Апелативен съд-Варна отчете по-успешна година
Черно море стартира с две гостувания и завършва с домакинство във втората четворка
Спартак приема Берое, Добруджа, Славия и Локо (Сф), а гостува на Ботев (Вр), Септември и Монтана
Индийски стартъп разработва първия си орбитален център за данни
Удължават мисията на Shenzhou-21 с месец
Магнитни бури ще връхлетят Земята до часове
Оказа се много по-ценен: В пирита са скрити истински съкровища
Пепел се разпростира по Марс: Mars Express засне планетата в движение (снимки)
Археолози откриха пълен със съкровища кораб на дъното на езеро