Челси ще трябва да плати зашеметяващите 38 милиона паунда, за да си върне Неманя Матич, пише "Дейли Стар" в днешния си брой.
Сръбският национал е една от големите звезди на Бенфика, а Жозе Моуриньо смята, че той може да помогне много за развитието на лондонския клуб и държи да го привлече в редиците си.
След силния си сезон на "Луж" към талантливия футболист проявиха интерес доста от топ европейските клубове. 20-годишният футболист бе привлечен на "Стамфорд Бридж" преди четири години от словашкия Кошицe, но бе обявен за ненужен и преди две години премина в Бенфика.
През януари 2011 година той бе включен в сделката по трансфера на Давис Луис, а постепенно сърбинът започна да показва страхотните си качества с фланелката на лисабонци.
От Бенфика пък са разбрали за интереса на Челси да си върне сърбина и клубът е готов да го пусне само срещу гореспоменатата цена. Междувременно пък централният бранител на лондончани Давид Луис призна, че проектът, който готви ПСЖ, му се струва доста интересен.
Името на бразилския национал е свързвано както с трансфер във френския клуб, така и с преминаване в редиците на Барселона. Жозе Моуриньо пък иска на всяка цена да задържи бразилеца. В Челси виждат своя бъдещ капитан в лицето на кариоката.
В момента Луис е с националния тим на родината си, с който участва в турнира за Купата на Конфедерациите. Очаква се след надпреварата той да проведе разговор с Моуриньо относно неговото бъдеще.
"Говоря за ПСЖ и проекта в този клуб с моите съотборници в националния тим", призна вчера бранителят Парижани направиха добра работа в Лига 1, а освен това разполагат с няколко отлични футболисти в състава си, като Лукас Моура, Тиаго Мота, Максуел и Тиаго Силва".
"И това са само бразилците в техния състав, има още много качествени играчи там". Луис бе един от най-добрите футболисти на Челси през втората половина на миналия сезон.
Той дори бе използван през изминалата кампания в някои мачове като полузащитник, но ако остане в Челси, едва ли повече ще играе в средата на терена. Моуриньо държи да го използва на титулярната му позиция като централен бранител.
Още спортни новини четете в Gol.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Британската Boohoo планира да набере 35 млн. паунда, докато преговаря с кредитори
Германия и Франция с предложения за опростяване на финансовите правила на ЕС
ЕС включи Виетнам в черния данъчен списък
Мисията на Мелони - да убеди Европа и Тръмп да бъдат приятели
Аvendi с нова корпоративна идентичност
Икономическото доверие в Германия се понижава неочаквано през февруари
Тежка катастрофа затруднява движението към София
Два са случаите за педофилия, по които обвиняват учител от плевенско село
Изгоряха три автобуса и влекач на паркинг в Костинброд
Двама души загинаха при взрив във военен обект в Русия
Йотова към младите лекари: Обществото ви дължи уважение и подкрепа
„Сектор Г“ и "Кюстендилеца" изригнаха за ЦСКА
Звезда изпусна Англия заради контузия – днес блести в ЦСКА
Все по-близо до финала: Ето как изглежда новият дом на ЦСКА
Парис Хилтън (+18)
Отложиха финала в слоупстайла при жените от Олимпийските игри
Гидженов ще свири ЦСКА 1948 - Левски в Бистрица
Родопски клин за Сирни заговезни
Цветове за късмет в годината на Огнения кон за всяка зодия
Кардиолог: След 40 всеки трябва да знае сърдечния си статус
5 модела, които ще са най-носените обувки през 2026
Какво да ядем преди цикъл, за да намалим апетита
Как се иска прошка на Сирни заговезни
Завърши шахматната надпревара от Общинските ученически игри във Варна
Премахват два инвазивни вида от списъка с обезщетения при сеч във Варна
Ваня Добрева: МЗ абдикира от решаването на проблемите в МБАЛ "Св. Анна"
21-годишен варненец е в ареста заради кражба на... 11 палета
Предстоят проверки на настилките след ВиК проекта на "Траката" и Св. Никола във Варна
Експерт по криминалистика във Варна за "Петрохан": Трябва да се направи добър анализ на жертвите
Невероятно: Намериха бактерии, устойчиви на съвременни антибиотици, на 5 хил. години
Откриха резервоар с прясна вода под земята: 7 пъти по-голям от реките в света
Астрономи откриха градивни елементи за живот в ядрото на бъдеща звезда
Експерти извличат кислород от реголит с помощта на слънчева светлина
Предстоят две космически разходки на МКС през пролетта
Миризма на развалени яйца разреши мистерията на екзопланетите