Суперзвездата на Реал Мадрид Кристиано Роналдо обяви, че е заслужавал да спечели Златната топка във всяка една от последните години.
Португалецът взе отличието през 2008-а, след което обаче 4 пъти поред наградата грабна Лео Меси. Заради изпълнената с контузии година на аржентинеца обаче, сега той не е фаворит.
Франк Рибери от Байерн бе считан за сигурен победител заради требъла на баварците, докато Роналдо вкара забележителните 69 гола през годината, но проблема при него е, че не спечели нищо.
"Финалист съм през последните 6 години за отличието, а за 7-и или 8-и път съм в идеалния отбор на FIFpro. Това не е случайно и показва постоянството ми. Цифрите говорят ясно. Бих казал, че заслужавам наградата, както и през миналата година, а и през всичките тези години. Дали ще я спечеля обаче не зависи от мен. В крайна сметка веднъж ще я взема, а друг път не. Това е", заяви Роналдо в интервю за „А Бола”.
Иначе в Дубай той получи приза за играч на годината на „Глоуб Сокър”, което също е престижно отличие, макар и да не може да се сравнява със Златната топка. Кристиано се надява през май да празнува титли с Реал, като няма предпочитания.
"Моята цел винаги е била да помагам на отбора да печели мачове и трофеи и това няма да се промени. Не се притеснявам от напрежението. Засега изоставаме в първенството, тъй като Барселона и Атлетико се справят отлично и заслужават поздравления. Има обаче време да наваксаме. Всички трофеи са важни и аз се надявам, че ще имаме поводи за радост", изтъкна футболистът, който не спести похвалите си за Гарет Бейл.
"Той се адаптира много добре. Имаше трудности в началото, тъй като не направи нормална подготовка, а и сега дойде в страна, в която не знае езика. Определено обаче е много качествен играч, който ще ни бъде страшно полезен”.
Още новини от света на футбола четете в Gol.bg

Проблемът на Tesla с AI е противоположен на този при Big Tech – недостатъчно разходи
Тръмп може да се откаже от ядрена сделка - Иран едва ли ще сглоби бомба в неговия мандат
Китай прокарва червени линии за икономическия си модел преди търговски преговори със САЩ и ЕС
Мерките на Румъния повишиха нивото на Дунав около АЕЦ "Черна вода" с 4 см
Горещите фондови пазари в Европа наелектризират инвеститорите
Върховният съд на САЩ тихомълком уби независимостта на борсовия регулатор
Москва: При Радев София смекчи тона към Русия
Домашна лимонада с малини и мента за разхлаждане в жегите
Защо комарите хапят едни хора повече от други? Науката има обяснение
Борусия шокира Арсенал и отмъкна Емирейтс къп
Юнайтед се прицели в италиански национал
Автогол спаси Челси от голям срам в Малайзия
Макаби пусна билетите за ЦСКА, феновете скочиха на ръководството
Цецо Найденов се сравни с легендарен шахматист
Водещ анализатор разкри кога Цолов ще кара във Формула 1
Дневен хороскоп за 10 август, понеделник
Седмичен хороскоп за 10 - 16 август: Пари за Близнаците
Новолуние и пълно слънчево затъмнение в Лъв на 12 август: Очакват ни трансформации
Kекс с банани, шоколад и орехи
Седмична таро прогноза за 10 - 16 август
Организационни хитрости, които правят готвенето по-лесно
Топлинен удар и дехидратация при кърмачета: какво трябва да знаят родителите
Кървене след секс – трябва ли да се притесняваме?
Почти половината бебета по света са изключително кърмени през първите шест месеца
Как се променят костите с напредване на възрастта?
Десет пострадали с тротинетки потърсиха помощ в „Пирогов“ само за денонощие
Най-честите грешки, които правим при използването на слънцезащита
Папа Лъв XIV отново призова за край на войната в Украйна
Рокадa в Ред Бул забавя пробива на Никола Цолов във Формула 1
Съгражданите на зверски убития Георги Кузев подготвят мирен протест
Израел отхвърли 15-точковия план за Газа на Съвета за мир на Тръмп
5000 евро месечно за тоалетна хартия е един от бонусите на Салах в Турция