Защитникът на Ливърпул Глен Джонсън заяви, че мениджърът на тима Брендън Роджърс е по-добър от този на Челси Жозе Моуриньо.
"Под ръководството на Жозе Моуриньо в Челси ми беше трудно. той ми беше казал, че ако играя добре, ще започна в следващия мач. Аз бях избран за играч на мача, затова той не можеше да ме остави на пейката", сподели Джонсън пред вестник "Дейли мейл".
"В следващия двубой той ми каза същото и аз отново бях избран за играч на мача. Предстоеше ни още една среща преди сблъсъка с Барселона. Помня как казах на агента си, че Моуриньо няма да ме пусне да играя, защото ако отново се представя добре, той ще трябва да заложи на мен срещу Барселона. Бях сигурен, че това ще се случи."
"И Моуриньо наистина не ме пусна в следващия мач. В този момент просто си казах, че няма как да изпитвам уважение към него, всичко беше свършило. Брендън Роджърс не би направил нещо подобно. Той вече е показал, че ако си добър и ако играеш добре в големите мачове, заслужаваш да получиш своя шанс. Така че по отношението на работата с футболистите Брендън категорично е по-добър."
"Моуриньо е един от най-добрите в света и аз никога няма да кажа, че не е добър, заради случилото се между нас. Но Брендън е различен от Жозе, той има свой характер и без съмнение е един от най-добрите."
"Някои мениджъри харесват стила на игра, който налага Брендън, но нямат увереността или познанията за това. Други биха се паникьосали или просто щяха да променят философията си, само и само да се опитат да спечелят. Но Брендън е силен психически и е наясно какво иска да постигне."
"Ние вярваме, че можем да спечелим всеки мач. Помня това чувство от времето в Челси. Когато спечелихме титлата през 2005 година ние вярвахме, че можем да спечелим от 0:2. Това беше увереност на най-високо ниво и в момента това се наблюдава в Ливърпул."
"Трябва да вярваш, че можеш да станеш шампион и докато имаме тази възможност, ние ще вярваме, че можем да го постигнем. Сега ни предстоят 10 финала, защото не можем да си позволим да загубим точки, тъй като Манчестър Сити и Челси няма да губят често."
"Манчестър Сити е фаворит за титлата, защото имат широк състав. Те мога да излязат с втори боеспособен състав. Така че ние ще трябва да имаме малко повече късмет. Със сигурност сме достатъчно добри", завърши своето изказване Глен Джонсън.
Още спортни новини четете в Gol.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
ЕС обмисля да конфискува петрола в задържаните танкери от "сенчестия флот"
Защо Иран не трябва да разчита на Русия и Китай да му се притекат на помощ
Румен Радев ще участва в изборите с коалиция „Прогресивна България“
Европейските борси затвориха с резки спадове в първата сесия след началото на войната в Иран
Тръмп: Голямата вълна в конфликта с Иран предстои
SOFIX започна седмицата с 0,76% спад и вече е под 1300 пункта
Михаил Александров за Джони Велинов: За съжаление, не доживя да види новия стадион
Йотова: Държавата е в дълг към малкия и средния бизнес
Нов субект, стари надежди: Какво вещае политическият старт на Радев
Льоклер за ожени за красавица, вози я в бижу на Ферари + СНИМКИ
Реал Мадрид трепери: Мбапе е аут заради коляното!
Лудогорец ще си го изкарва на Левски: Чакаме мача с нетърпение!
Косич: Оцелявахме, но можехме и да бием Лудогопрец
Лудогорец се издъни и... Левски публикува силна СНИМКА
Лудогорец с нов гаф, Левски води с 12 точки на върха!
Дневен хороскоп за 3 март, вторник
Късмет и пари за 4 зодии през март – кои са те?
Приятна изненада на борда: мартеници за пътниците на „България Еър“
Месечен хороскоп за март 2026
Участвайте в пролетните игри на ХИТ Макс за любители градинари
„Майчин дом“ провежда безплатни консултации за ендометриоза през март
"Зелено движение": Готви се застрояване на гори от "заменки" край плажа на Крапец
Митрофанова се качи на връх Шипка и се скара на служебното правителство на Гюров
Илиан Илиев: Най-силното оръжие на „Черно море“ е единството
Йотова успокоява: Няма опасност пред националната сигурност на България
И тази година се очаква скок на цените на цветята преди 8 март
„Хъбъл“ пада: Легендарният телескоп може да изгори в атмосферата по-рано от очакваното
Установено е постоянно покачване на въглеродния диоксид в човешката кръв
Най-ранните рисунки са били много повече от случайни знаци
НАСА ще може да строи сгради на Луната чрез прах и лазерен 3D печат
Експеримент на МКС доказва: Микроби могат да добиват ценни метали в орбита
Зашеметяваща снимка: 3I/ATLAS се приближава към Юпитер