Бразилия - Холандия, мач за 3-4 място на Мондиал 2014, начало 23.00 часа, пряко по Gol.bg.
Бразилия стигна до срещата за бронзовите медали, след като спечели група "А", където победи Хърватия и Камерун и извъртя равенство с Мексико. След това "селесао" отстрани Чили на 1/8 финал с дузпи. На 1/4 финалите Бразилия се справи с Колумбия, но след това записа разгромна загуба от Германия.
"Лалетата" от своя страна се справиха с Испания, Австралия, Чили, Мексико и Коста Рика след изпълнение на дузпи, но на полуфиналите паднаха от Аржентина също след наказателни удари.
Състави:
ХОЛАНДИЯ:
Вратари: Яспер Силесен, Мишел Ворм, Тим Крул
Защитници: Рон Влаар, Стефан де Врай, Бруно Мартенс Инди, Дарил Янмаат, Пол Верхаех, Жоел Велтман, Теренс Конголо
Халфове: Дейли Блинд, Найджъл де Йонг, Джонатан де Гузман, Уесли Снайдер, Жорди Класи, Лирой Фер, Джорджинио Вийналдум, Мемфис Депай
Нападатели: Робин ван Перси, Ариен Робен, Дирк Каут, Джермейн Ленс, Клаас-Ян Хунтелаар
БРАЗИЛИЯ:
Вратари: Джеферсон, Жулио Сезар, Виктор
Защитници: Дани Алвеш, Давид Луис, Марсело, Данте, Максуел, Майкон
Полузащитници: Луис Густаво, Енрике, Фернандиньо, Рамирес, Ернанеш, Оскар, Вилиан, Паулиньо, Бернард
Нападатели: Фред, Хълк, Жо
Контузен: Неймар
Прогноза: Срещата за 3-4 място е може би една от най-безсмислените на всички Мондиали, но поне в тези мачове падам много голове и се получава шоу за публиката.
Във всеки от последните девет сблъсъка за бронзовите медали на световни финали са се отбелязали поне 3 гола, а в шест от последните осем са се нанизали дори над 3,5 попадения.
Именно това е и най-логичната прогноза за любителине на залаганията - да има над 3.5 гола в този двубой. Холания и Бразилия са представители на атаката и със сигурност ще създадат зрелище с попадения за феновете.
Победата е задължителна за "кариоките", за да "измият" поне отчасти срама от погрома от Германия с 1:7. Звездата на Бразилия Неймар е аут и от този мач, но добрата новина за Луиш Фелипе Сколари е завръщането след наказание на Тиаго Силва в защита.
Именно отбраната бе трагична срещу Германия и понесе множество критики. Бруно Мартинс Инди ще отпадне от титулярите на Холандия, след разочароващите 45 минути срещу Аржентина.
Всички останали "лалета" са готови да се появят сред титулярите. Европейците обаче имаха един ден по-малко за възстановяване, а освен това играха и продължения срещу Аржентина, което със сигурност им се е отразило негативно.
Луис ван Гаал обаче обяви, че Холандия ще играе за победата, тъй като това е последната среща на Ван Гаал начело на "лалетата".
Специалистът най-вероятно ще даде шанс на повечето си резервни играчи, а и част от титулярите, като Перси, Де Йонг и Снайдер, са с различни контузии и едва ли ще започнат срещата.
Подвеждащо ще е да се правят каквито и да е сериозни анализи за този мач, тъй като "битката" за бронзовите медали по-скоро е била винаги шоу-среща, отколкото истинска битка.
Двата отбора са се срещали четири пъти на световни финали, като имат по две победи. Бразилия отстранява "лалетата" през 1994 (четвъртфинал) и 1998 (полуфинал, след изпълнение на дузпи), докато европейците побеждават през 1974 (полуфинална група) и 2010 (четвъртфинал). Прогнозираме много голове и победа за Бразилия.
Резултат: Бразилия - Холандия 3:2
Още футболни новини четете в Gol.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Тревожността около технологичния сектор оказва натиск на Уолстрийт
Тръмп въвежда 4-годишен срок на студентските визи
Германски политик: ЕС трябва да помисли за повишаване на митата върху китайските коли
Държавите от Персийския залив се нуждаят от съвместна промяна в сигурността
Бюджетната комисия е приела на второ четене законопроекта за бюджета на НЗОК
Подготвят задвижвани с AI хуманоидни роботи за бойното поле
Хороскоп за 17 юли 2026 г.: Добри новини за Телците и Везните
Рецепта за пълнени гъби с крема сирене и пармезан
Ягоди или банани: Кой плод е по-добър за кръвната захар и енергията?
Защо е важно да добавим ленено семе към диетата си
3 зодии ще удвояват парите си на 17 юли 2026 г.
Късна емисия
Левски – Дунав Русе
Спартак Варна – ЦСКА 1948
Спортът по телевизията днес, 17 юли
Мачовете по телевизията днес, 17 юли
Димитър Евтимов: ЦСКА показа характер срещу Дери Сити, а победата е посветена на Лапоухов и Ебонг
Христо Янев след драмата с Дери Сити: Победихме с характер и заслужено сме напред в Лига Европа
Честит празник на Марина и Маринела!
Нумерологична прогноза за 17 юли, петък
Таро карта за 17 юли, петък – Висшата жрица
Почитаме Света Марина – поверия и забрани за църковния празник на 17 юли
Избелвам зъбите си, но ефектът изчезва: Каква е реалната причина
Дневен хороскоп за 17 юли, петък
Отражение на високите температури върху бременността
Защо болестта на Паркинсон и деменцията изискват повече внимание през жегите?
Кога онлайн консултацията със специалист може да ни спести време и излишно притеснение?
Секс на плажа и с какво трябва да се внимава?
Омбудсманът иска по-силна защита на учениците със СОП
Значението на ранната логопедична интервенция при болестта на Паркинсон
България е сред трите страни с най-кратка очаквана продължителност на трудовия живот в ЕС
Вдигат с 5% възнагражденията в „Градски транспорт“ – Варна
Българинът плавно, но сигурно променя начина си на хранене и избягва глутен и лактоза
"Глупавите" телефони се завръщат триумфално в България
Историк: Навършват се 186, а не 189 години от рождението на Васил Левски
Горещниците - най-огнените дни в народния календар