Селекционерът на националния отбор на Бразилия Луис Фелипе Сколари няма намерение да напуска поста след двете тежки загуби в последните мачове на Световното първенство. След 1:7 от Германия на полуфинала, снощи кариоките бяха сразени с 0:3 от Холандия в среща за бронзовите медали в поредната си безидейна продукция и така затвориха кръга от 10 допуснати гола за два мача.
"Моето бъдеще е в ръцете на хората от федерацията, но аз лично нямам намерение да напускам поста, каза Сколари.
Според неофициална информация седмица след края на Световното първенство ще се събере Бюрото на Бразилската конфедерация по футбол, а договорът на мустакатия специалист изтича след края на турнира.
"Решението ще бъде взето от президента и хората около него. Както ние се договорихме и преди, днес просто изтича поредният етап от работата на нашия щаб. Пред очите на ръководството са резултатите, анализът, който могат да си направят, аз също ще им дам моя отчет, а също така могат да видят и стила ни на игра. Те ще си направят съвещание и ще вземат решение относно моето бъдеще като национален треньор", заяви Сколари
Той призна, че отборът не винаги е играл на ниво на Мондиала, но смята, че мачът с Холандия е можело да бъде спечелен.
"В предишния ни мач допуснахме седем гола, а сега позволихме на съперника да ни вкара още в началните минути на срещата - това са два много силни удара от гледна точка на психологията. Но не трябва да се мисли, че това е всичко, на което е способен националния отбор на Бразилия. Една година по-рано ние спечелихме Купата на Конфедерациите, а там да не бяха приятелски мачове?! Не. Там бяха много силни европейски отбори и истински турнирни двубои. Но нашият отбор е много млад и се надявам, че Футболната ни централа ще даде възможност на момчетата да се учат и да получат знания от треньора си, който все още не е дал най-доброто", каза още бразилският селекционер.
Сколари пое националния отбор през 2012 година, когато недоволството от представянето на Мано Менезеш вече беше излязло извън рамките на приемливото. Година по-късно той спечели турнира за Купата на конфедерациите, след като на финала тимът разби Испания. А през 2002-а година, но съвсем с различен игрови потенциал, спечели Световното първенство за последен път за страната.
(БТА)

Nestle продава половината от бизнеса си с вода за 3 млрд. евро
Доверието на бизнеса във Франция се подобрява въпреки войната в Иран и горещините
Кризата в Близкия изток помага на TotalEnergies да увеличи с 68% тримесечната си печалба
Павел Цанев: Инвеститорите загърбват AI за сметка на традиционните сектори
Печалбата на Nokia надмина прогнозите благодарение на бума при центровете за данни
„Маркет ЛИНКС“ отчита спад на доверието в кабинета, Бюджет 2026 е сред слабостите
Отвличането на Наталия: Хванали Асен при опит да обере магазин, парализирал се от шока
Група "Хоризонт" събра над 40 години музика в новия албум "Рок банда"
"М Рент": Доверието е най-важният фактор при избора на автомобил под наем
Христиан Господинов след титлата от Световна купа "Варна": Психологическата нагласа е най-важна
ЦСКА не трябва да се надиграва с Карабах, а да контраатакува
Не е Меси: Скоростен аржентинец ще връща Берое в елита
Левски вкара твърде рано, Университатя се събуди много късно
Вече не се трае! ЦСКА реди резили в България и Европа
Левски изкова нещо невиждано под ръководството на Веласкес
Гордият Левски доминира и играе европейски футбол
Как е правилно да носим бижута с кристали
Питка без мая за Света Анна
Сияйна кожа, здрава коса и енергия: как да подкрепим красотата и жизнеността си
Ерика Баду с първи концерт в София през октомври
5 протеинови соса за вкусни ястия
Задължителни ястия за 25 юли – Света Анна
Кои храни е препоръчително да се избягват по време на бременност?
Как по естествен начин да предпазим кожата си от вредите на слънцето?
Генитален херпес - как протича инфекцията?
Как топлинният стрес може да повлияе на яйчника и качеството на яйцеклетката?
Ива Милева: Най-трудното по пътя към диагнозата е неизвестността, докато чакаш да разбереш какво ти е
На какво се дължи хъркането?
ДБ: Бюджет 2026 е като бюджета от времето на Жан Виденов
Над 50 полицаи, дронове и кучета в акцията по издирването на Асен и Наталия
Министерството на културата ще съдейства за възстановяване на Кукления театър във Варна
Кандев за отвлечената Наталия: Убеден съм, че извършителят ще понесе цялата строгост на закона
Над 400 сигнала са постъпили на телефон 112 след бурите в страната, във Варна - близо 100
ЕС одобри нов пакет санкции срещу Русия, запази тавана на цената на петрола