Изпълнителният директор на ЦСКА Пламен Марков заяви, че идеята за създаването на нова Висша лига, в която да участват "червените", Литекс и Локомотив София, е трудно осъществима, защото трябва да се свика извънреден конгрес, на който правилата да бъдат променени.
"Изключително важно е нашият клуб и отбор да бъде в професионалния футбол. Виждаме, че първенството без ЦСКА е изключително скучно. Вече няма и Литекс и Локомотив София. Бих се радвал, ако това, което е казал Атанас Караиванов е истина", каза пред "Дарик радио" Марков по повод вчерашното изказване на изпълнителния директор на "Футбол Про Медия", че "червените" ще се върнат в елита още догодина.
"Много съм любопитен по какви правила ще се създаде Висшата лига. Наредбата не предвижда подобни възможности. Тази Висша лига не може да стане ей така, защото Изпълкомът взема такова решение. На този етап в наредбата на БФС такива възможности няма. Считам, че за тази цел ще бъде необходим един бъдещ конгрес, който да промени правилата.
Всички знаят, че има процедура по несъстоятелност на стария клуб. Преди да знаем решението на съдията, в момента можем да водим един разговори с пожелателен характер. Много хора говорят за размера на дълговете, но едва ли това има значение, тъй като няма виден бизнесмен, който да върне похарчените пари", добави Марков.
Той каза още, че отиване в "А" Окръжна група ще се окаже пагубно за ЦСКА. "Отиване в четвърта група – това ще бъде унищожение за ЦСКА. Наблюдавам много внимателно подкрепата на нашите фенове. В началото имаше по 5-6000 зрители, постепенно намаляха, а на последния мач имаше по-малко от 2000 зрители. Това се случва, защото няма никаква интрига. Хората знаят, че има предизвестен край и зрителите намаляват".
"Колко хора ще подкрепят клуба, ако отиде в четвърта дивизия? Колко от настоящите играчи, ще продължат да играят. Чак на 5-ата година може клубът да се върне в "А" група. Кой от състезателите ще коства 5 години от кариерата си.? Не може да се играе футбол 60 години. Практически този вариант е пагубен", добави Марков.
Още новини от лагера на ЦСКА четете в Gol.bg

Петролът продължава да поскъпва с неяснотата около бъдещото развитие на войната в Иран*
Microsoft ще инвестира 10 млрд. долара в Япония за четири години
Български вина спечелиха четири Големи златни медала на конкурс във Франция
Германия строи най-високата вятърна турбина в света
Целта на Киев за лятото: минимум загуби, максимум руски жертви и удържане на фронта
Опасният политически хазарт на Доналд Тръмп за НАТО
Радев: Българското общество излиза от апатията и чупи оковите на страха
Язовирът "Александър Стамболийски" прелива след обилните валежи
Рецепта за козунак на конци без месене
Един човек загина, а друг е с опасност за живота след пожари от цигара
Мачовете по телевизията днес, 3 април
Трансферна бомба: ЦСКА продава Лапоухов за 4 млн. долара
Напускат Левски и тръгват надолу
Ад очаква Левски
Нов голям трансфер на "Герена": Французи следят ас на Левски
Георги Костадинов е пред голям успех в Левски
Поверие за късмет на Цветница
Българска изба с рекордни отличия от френския елит
Ставаме ли по-алергични?
Нумерологична прогноза за 3 април
Какво се прави на Цветница – обичаи за здраве
3 домашни десерта за Цветница
Дъждовно време на няколко места в страната днес
Без ток във Варна на 3 април 2026
Мъж задигна 250 евро от машина за кафе във Варненско
Мачовете и спортът по ТВ днес (3 април)
Виц на деня - 3 април
12 ранени в катастрофи у нас за последните 24 часа
Хората говорят все по-малко, установиха психолози
Voyager и Icarus Robotics ще тестват свободно летящ робот на МКС
Два редки метеорита за девет дни: Какво показват данните за болидите през 2026 г.
Meta пуска нови умни очила с разширени възможности за корекция на зрението
Товарният кораб „Прогрес МС-35“ потегли към Байконур за подготовка за полет до МКС
Учени откриха зловещи структури под ледовете на Гренландия