Двукратният световен шампион във Формула 1 Мика Хакинен се завръща в McLaren! Финландецът поема ролята на посланик на тима, като от отбора обясниха, че ангажиментът му е "дългогодишен".
Финландецът, който има легендарен статут сред феновете на Формула 1, спечели и двете си титли с болид на McLaren през 1998 и 1999 година. Той има 130 старта в световния шампионат и 20 победи.
Двубоите на Хакинен със 7-кратния световен шампион Михаел Шумахер станаха част от историята на спорта, а германецът обяви след края на кариерата си, че точно Мика е бил най-трудният му съперник.
"Винаги съм смятал McLaren за моя дом във Формула 1", заяви 48-годишният Хакинен. "Последните няколко години са трудни за тима, но винаги съм смятал, че е въпрос на време McLaren да се върне на върха и искам и аз да помогна за това, допълни легендата и продължи:
"Беше лесно да се върна в McLaren, винаги съм поддържал контакт с отбора и все още познавам много хора тук, като съм работил с тях по времето, когато бях пилот в отбора.
Очаквам с нетърпение съвместната ни работа с новия шеф на тима Зак Браун, в чиято колекция е болидът, с който се състезавах през 2001 година и с който съм печелил състезания. С него вече говорихме какво можем да направим заедно и смятам, че сега поставяме основите на бъдещите ни успехи", посочи финландецът.
Освен с Браун, Хакинен ще работи и с маркетинг отдела на тима, който поддържа връзка с утвърдени и нови партньори на McLaren, като има да решава важни задачи – славният британски тим ще участва и през 2017 година във Формула 1 без основен спонсор, а възможността това да се случи и през 2018 е повече от реална, като се имат трудностите с новия мотор на Honda, които се появиха по време на предсезонните тестове в Барселона.
Още новини от света на автомобилите четете в AutoMedia.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Богати жители на Близкия изток търсят жилища в Европа, за да избягат от войната
Оптимизмът на Wall Street се запази въпреки провалените преговори с Иран
Microsoft поема контрол от OpenAI над център за данни в Норвегия
Кадър на деня за 14 април
Бъдещият унгарски премиер - очаква се затопляне на отношенията с Украйна и ЕС
Иран възстановява частично интернет, за да ограничи загубите от войната
Прогноза за времето от НИМХ до 21 април
Куриоз: Чоло е "боксова круша", но и кошмар №1 за Барса
Флик призна: Болката в Барса е голяма!
Като учител: Артета припомни невиждан за Арсенал исторически факт
Компани: Можехме да вкараме повече в Мадрид, очаквам силен Реал
Байерн Мюнхен - Реал Мадрид
На ръба на риска: Реал с трудна задача срещу Байерн
„Последните му думи“ от Джилиан Макалистър
Нискокалоричен десерт със скир
Нумерологична прогноза за 15 април
Камък рушур за чиста кожа без черни точки
Таро карта за 15 април, сряда
Дневен хороскоп за 15 април, сряда
Разгеле: Глобяват шофьорите, които карат бавно в лявата лента
Случаите на морбили у нас се увеличават
Станции по 1500 киловата строят китайци в Европа
ЕК отлага първия транш от поредния заем за Украйна
Увеличават се кражбите на велосипеди
37 пияни или дрогирани водачи спипа КАТ за ден
Палеонтолози: Гигантски ехидни са обитавали цяла Австралия
За първи път в историята: „Чудовище“ на 700 000 години се надигна с 9 см
Ярка светлина, вероятно метеорит, озари нощното небе над Североизточна Англия
Стартъп предлага отглеждане на „човешки клонинги в безсъзнание“ за органи
Товарният кораб „Сигнус“ достави пет тона товари на МКС
Учени създадоха материал, който еволюира без „мозък“