Заместник изпълнителният директор на БФС Павел Колев заяви, че Левски няма да има проблем с получаването на професионален лиценз за следващия сезон - поне по казуса, породен от иска на Станимир Стоилов.
Както е известно, бившият треньор на сините претендира за неполучени 70 хиляди лева, които му се дължат за периода 2004-2008 година. Тази сума е разсрочена между него и клуба през лятото на миналата година и той трябва да я получи на 10 равни дяла от по 7 хиляди лева. Касаещи лиценза са първите 4 от тях - до 31 декември 2016 година -тоест 28 хиляди лева. За сумата Стоилов сезира Лицензионната комисия, а сините пък заведоха дело срещу него.
"Лицензът на Левски и Станимир Стоилов? Ситуацията е много проста: кой е крив и кой е прав ще реши българският съд. Левски е завел жалба срещу това си задължение към Станимир Стоилов и го оспорва", каза Колев цитиран от "Тема спорт". "Защо са преценили така трябва да питате тях. Една от възможните причини е, че по този начин автоматично техният лиценз не е застрашен. БФС няма право и не може да отнеме лиценз на клуб заради просрочено задължение, без да е установено от съда дали има такова задължение."
"Ние сме длъжни да изчакаме да се произнесе съдът. Ситуацията има доста нюанси и детайли, които да се изследват. Доколкото съм запознат, има подписани два документа за едно и съидо задължение, като те са с различно съдържание, което мен лично ме озадачава. В крайна сметка съдът ще реши, а оттам нататък и ние ще вземем нашите решения. Със сигурност в момента лицензът на Левски не е застрашен. Докато съдът не се произнесе, това задължение не е просрочено за нас", заключи Колев.
Той заяви, че се надява нито един роден клуб да няма проблеми с лицензирането за следващия сезон. Тимовете, които могат да спечелят квота за Лига Европа, вече подадоха своите документи в Лицензионната комисия. Срокът бе 31 март. "Не, не мисля, че ще има сериозни проблеми по лиценза, включително и тези на Ботев не са чак толкова сериозни, че да застрашат лиценза", каза Колев.
Шефът в БфС посочи, че реално след 3 години може да се даде оценка дали настоящият формат на Първа лига работи както трябва.
Още спортни новини четете в Gol.bg

Mercedes внедрява система за асистирано шофиране в някои градове в Германия
Германия увеличава своя фонд за суровини, за да ограничи зависимостта си от Китай
2026-та се превръща в най-важната година за Украйна в защитата ѝ срещу Русия
Пътят към Крим през окупираните територии е под огневия контрол на Украйна
S&P 500 записа осма поредна седмица на ръст
Илия Кръстев: Причините за инфлацията у нас са породени от грешни политически решения
Рецепта за киноа с грах и зеленчуци
МОН обяви програмата за честванията на 24 май в София
Радев потвърди пред Санду подкрепата на България за евроинтеграцията на Молдова
Картонените игри разкриват вътрешния свят на детето, твърди Жени Илиева
Българите се нуждаят от идоли: Победата на Дара на "Евровизия" даде надежда на хората (ВИДЕО)
Пентагонът разсекрети десетки досиета за НЛО: Загадъчни явления са наблюдавани още от 1948 г.
Интер се подсилва с халфове на Рома и Ливърпул
ЦСКА отчете още една страница в историята и показа любопитно ВИДЕО
Бари изпадна в Серия С за първи път от 43 години
Шок! Ограбиха и раниха в главата Ален Прост
Ас на Черно море отпада за Арда, бранител се завръща
Перлата на Лудогорец приключва с Разград
10 празнични рецепти за 24 май
Маникюри за пари и късмет през юни (+Снимки)
Любовен хороскоп за 25 – 31 май
„Картие. Мечтата за диаманти“ от Софи Вияр
Нумерологична прогноза за 23 май
Киноа с грах, моркови и зелени зеленчуци
Сладкарница във Варна направи торта "Бангаранга"
Васил Михайлов вече е в Централния софийски затвор
Никола Цолов стартира от първа редица в Монреал
САЩ призоваха за незабавно спиране на войната в Украйна
Условията за туризъм в планините са лоши
Русия обяви Гари Каспаров за международно издирване
Заради боклука в Космоса: Япония пуска нова версия на своя дървен сателит
По-големите награди драстично ускоряват ученето в мозъка
Бъдещите колонисти на Марс ще могат да си принтират инструменти на място
НАСА изпрати първия имейл от най-мощния космически процесор в историята
7 скрити заплахи: Какво се случва с човешкото тяло в космоса
Разсекретените файлове за НЛО: Учен коментира липсата на доказателства