Спортният министър Радостин Василев предложи да се организира приятелски мач между правителствата на България и Северна Македония. Това е станало по време на съвместното заседание на правителствата на двете страни, което се проведе в резиденция "Бояна".
Министърът на младежта и спорта и зам.-министърът на младежта и спорта инж. Владимир Харизанов бяха част от работната група в областите младеж, култура, наука и образование. От българска страна в нея участваха още министърът на образованието и науката Николай Денков, министърът на културата Атанас Атанасов и министърът на туризма Христо Проданов, съобщават от спортното министерство.
От северномакедонска страна се включиха първият заместник министър-председател и министър на политическата система и междуобщинските отношения Артан Груби, министърът на културата Бисера Костадинова-Стойчевска и министърът на образованието и науката Йетон Шакири.
По време на дискусиите министър Василев изтъкна, че за двете страни ще бъде важно да обменят своя опит по отношение на спортните училища, развитието на масовия спорт и спортната инфраструктура. Дискутирани бяха още съвместни подготвителни лагери на български и северномакедонски спортисти, които да подпомогнат олимпийската подготовка на състезателите, както и организирането на приятелски футболен мач между правителствата на двете страни.
Предложенията на министъра на младежта и спорта Радостин Василев бяха приети радушно от участниците в работната група.
Спортният ни министър изтъкна, че съвместната работа е от изключително значение в името на общите цели. Той изрази съгласието си с позицията на министър-председателя Кирил Петков, че конструктивната работа ще измести езика на омразата и дискриминацията и че двете правителства ще работят заедно за запазване на добросъседството, за отворена икономика, свързана инфраструктура и общи инициативи в културата, образованието и спорта.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Операция "Спасяването на Виктор Орбан": докъде е готов да стигне Тръмп?
Белият дом подкрепя идеята на НАСА за лунна база, но иска намаление на парите за наука
Глобалният пазар на произведения на изкуството се върна към растежа през 2025 г.
Борислав Михайлов даде реален шанс на вратарите да направят кариера в чужбина
Водните централи помогнаха на Турция да преодолее шока от скъпия газ
Fordham: По-близо сме до цена на петрола от 200 долара за барел
Честит Лазаровден! Поверия и обичаи на празника
Засилени мерки по пътищата в Гърция преди великденските пътувания
Нов метод за бързо затопляне на Марс чрез изкуствени аерозоли
Късна емисия
Без допинг на Зимните олимпийски игри Милано-Кортина
"Локомотив" (Пловдив) с минимален успех над "Локомотив" (София)"
Спортът по телевизията днес, 4 април
Мачовете по телевизията днес, 4 април
Джъд Тръмп отнесе Робъртсън и стигна финала в Манчестър
Везенков и Олимпиакос превзеха върха в Евролигата
Още един сериозен претендент за промоция за Висшата лига
Крило на Фламенго хлътна по секси студентка + СНИМКИ
Нумерологична прогноза за 4 април
Празнуваме Лазаровден
Таро карта за 4 април, събота
Симона Халачева се присъединява към звездния актьорски състав на спектакъла на Театър „София“ – „Скрити лимонки“
Дневен хороскоп за 4 март, събота
Поверия за Цветница (Връбница)
Камион блъсна и уби слязъл от возилото си шофьор на "Марица"
Полицията откри мъртъв 15-годишен ученик в Шумен
Откриха части от дрон във водите на Черно море
Американски военен самолет е свален над Иран
8 души са ухапани за седмица от кърлежи във Варна
Ясна групата на Спартак за мача в Пловдив
Учени откриха как да затоплим Марс само за 15 години
Астронавтите от Artemis II са изправени пред опасността от слънчева радиация
Откриха най-древния град в света, съществувал преди египетската цивилизация
Космическите центрове за данни на Илън Мъск може да се окажат провал
Алхимия в недрата на Земята: Учени откриха „кухнята“, в която се готви злато
Мистериозни проблясъци близо до Земята: Засечени са през 50-те години на миналия век