Ден преди старта на международната бойна галавечер SENSHI залогът за двама от професионалните бойци в картата стана още по-сериозен. След като преди седмици претендентът за Европейската SENSHI титла в категория -90 кг от Германия Якоб Стюбен се обърна към носителя на пояса Едуард Алексанян със закачливи коментари в социалните мрежи, вчера двамата повишиха напрежението на официалната пресконференция преди SENSHI 22.
“Предизвиках Едуард, за да му дам допълнителна мотивация да приеме реванша срещу мен” – така Якоб Стюбен обясни пред публиката проковокативните постове, които публикува в социалните мрежи, атакувайки българина, че е по-добре да тренира сериозно, отколкото да ходи в Дисниленд и да яде по-нездравословни храни. Едуард обаче не отвърна на нападките.
“Прекалено много си позволяваше в социалните мрежи, това не ми хареса. Но това е негово решение. Нека да видим утре колко е силен на ринга, нямам намерение този път да чакам втори рунд или съдийско решение”, отвърна българинът. От своя страна Стюбен продължи с провокациите при всеки удобен случай, но това не успя да разклати Едуард Алексанян.
По време на пресконференцията на SENSHI 22 за пръв път реплики размениха и настоящият носител на Европейска SENSHI титла и претендентът за нея – Атанас Божилов и Само Петче.
“Чувствам се отлично, подготовката ми мина супер, опонентът ми е добър. Нека по-добрият победи”, каза Божилов и допълни, че е изключително мотивиран и зареден, защото ще се бие пред едни от най-големите имена в бойните спортове в света, както и пред своето семейство и близки. Опонентът му Само Петче също се отнесе с достойнство към Божилов: “Първо искам да благодаря на Сенши, че ще се бия отново и то срещу локален герои, един от най-добрите и се надявам да се получи страхотен мач и както Атанас каза – нека най-добрият победи”.
На пресконференцията на SENSHI 22 своите очаквания за предстоящите двубои споделиха и бойците, които ще се изправят в категория 95+ килограма по кикбокс правилата KWU Full Contact Янис Стофоридис от Гърция и Ариел Мачадо от Бразилия.
“Чувствам се супер, сигурен съм, че ще бъде страхотно! Познавам опонента си, мисля, че ще е точният за мен”, каза Мачадо и допълни, че участието му в SENSHI ще бъде страхотна стъпка за кариерата му. Янис Стофоридис също изрази готовност за двубоя с Мачадо и призова феновете на бойните спортове да не пропускат събитието.
SENSHI 22 започва на 6 юли от 18:30 часа в Св. Св. Константин и Елена. Последнитe билети за бойното шоу може да закупите от мрежата на Eventim.bg.
22-ото издание на SENSHI се организира със съдействието на Професионалната лига на Световния киокушин съюз (KWU International Professional League), както и със специалната подкрепа на ЗАД „Армеец“, MAX Sport, „България Еър”, М Кар Груп – BMW дилър и „Св. Св. Константин и Елена Холдинг“.
Медийни партньори на SENSHI 22 са порталите за бойни спортове Boec.BG и Boec.COM, националната телевизия Bulgaria ON AIR, спортния канал MAX Sport 2, американската онлайн телевизия за бойни спортове TrillerTV, информационната медия DIR.bg, YouTube канала КОД Спорт, kwunion.com, информационният портал Kyokushin Кarate News и Fighto.News, както и Novinata.bg.

Слабите отчети на технологичните компании в Китай подчертават затрудненията в сектора
Кадър на деня за 5 април
Как AI стартъпите се опитват да решат един от най-големите проблеми в търговията на дребно
Страните от ОПЕК+ договориха увеличение на добивите на петрол с 206 хил. барела на ден от май
Акция на седмицата: „Стара планина холд“ АД
Германските железници предлагат въвеждането на временни отстъпки на билетите
Рецепта за супа с коприва
С мисъл за ближния: Отец Лъчезар и десетки доброволци дариха кръв на Цветница (ВИДЕО)
Централна прогноза
Реките Янтра и Росица във Великотърновско значително повишиха нивата си
НА ЖИВО: Добруджа - Левски 1:2
Кошмарната новина за Левски е факт!
Титуляр на Левски аут за Вечното дерби с ЦСКА?
Левандовски изравни Стоичков
Наказват Неймар за 10 мача заради сексистка забележка към съдия
Италия рискува да загуби домакинството на Евро 2032?
Седмичен хороскоп за 6 - 12 април 2026
Седмична таро прогноза за 6 – 12 април
Дневен хороскоп за 5 април, неделя
Боядисване на великденски яйца със сода за хляб
5 домашни упражнения, с които ще стегнете бедрата
Как да си приготвите сами костен бульон?
3I/ATLAS, който нахлу в Слънчевата система, се оказа по-стар от Слънцето и Земята
Какво ще е времето през следващата седмица?
Тръмп с нови заплахи: Отворете проклетия проток, вие луди копелета, или ще живеете в ада
Варненският митрополит Йоан: Малцина усещат днес връзка с Христос в себе си
Черно море изненадващо загуби с 1:3 домакинството си на Славия
За 24 часа дизелът у нас поскъпна с още 3 цента
Какво хапват астронавтите от мисията „Артемида II“ по време на полета?
Магнитосферата на Сатурн се оказа асиметрична, за разлика от земната
Астрономи откриха трета галактика, лишена от тъмна материя
Учени откриха как да затоплим Марс само за 15 години
Астронавтите от Artemis II са изправени пред опасността от слънчева радиация
Откриха най-древния град в света, съществувал преди египетската цивилизация