Ще направя всичко възможно да запазя Федерацията по вдигане на тежести. Това заяви в интервю за БГНЕС олимпийският ни шампион Карлос Насар, след като по-рано днес БФВТ съобщи, че е подала документи в съда за обявяване на несъстоятелност.
Причина за това са големите задължения на Федерацията.
Насар сподели, че с кандидата за нов президент на Федерацията – Марин Милашки, опитват всичко възможно, за да оттеглят молбата на БФВТ. Той поясни, че с него имат възможност да платят част от въпросните дългове. "Ние опитваме всичко възможно, за да се оттегли тази молба. Имам предвид, с кандидатурата на Марин Милашки за президент на БФВТ имаме възможност да платим част от дълговете", каза Карлос.
Общото събрание за избор на нов президент на Федерацията ще се проведе на 8 ноември. "Без лиценз, нещата са извън моя контрол. Не мога да бъда сигурен за предстоящите състезания, включително и Световното първенство в Бахрейн в началото на декември. С Марин Милашки ще направим всичко възможно, за да запазим Федерацията, за да има спорт. Има доста високи шансове той да бъде избран за президент. Ние правим предварителни договори със спонсори и биха подкрепили него и мен – ние сме честни хора", продължи родният щангист, който подчерта, че не е сигурен дали ще участва в следващите състезания предвид настоящата ситуация.
Освен Насар, с бронз в Париж се окичи Божидар Андреев. Българските щангисти са без финансиране от началото на годината, макар че ръководството на централата бе сменено и на президентския пост застана Антон Коджабашев. В края на септември Министерството на младежта и спорта обяви, че ще подсигури подготовката и участието на родните щангисти на шампионата на планетата в Бахрейн с целево финансиране, но тепърва предстои да се разбере дали това ще се случи.
Относно Коджабашев, Насар заяви: "Силно се съмнявам Антон Коджабашев да остане на президентския пост - не е първата му недостойна постъпка. Шест месеца нищо не направи за Федерацията. Битката е много сериозна. В България борбата е най-титулуваният спорт. Готов съм да се боря", завърши Насар, подчертавайки, че няма намерение да се състезава под друг флаг, независимо от тежката ситуация в родните щанги.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Кадър на деня за 25 октомври
Германските компании дават на Китай тайни, които може да им излязат скъпо
Използването на стейбълкойни за плащания е скочило 70% след американските регулации
Кой дари на Пентагона 130 млн. долара за заплати на военните?
Airbus: Европа трябва спешно да подсили военните си способности
Moody's сви кредитната перспектива на Франция на фона на политическата криза
Сергей Тихановски: Към политическите затворници в Беларус се отнасят по-лошо, отколкото към убийците
"Левски" мина лесно през "Добруджа" и се откъсна на върна в класирането
Евродепутати в дебат за върховенството на закона у нас (ВИДЕО)
Централна емисия
Питка на конци с кисело мляко за Димитровден (РЕЦЕПТА)
ПСЖ се върна на върха във Франция
Гаджета ли са? Цолов се появи с родна певица + СНИМКИ
Илиан Илиев за селекционер Сашко Димитров: Хвърли камъни по моята градина
Левски срази Добруджа с категорична класика
Еуфория в ЦСКА! Огромна радост за Янев за Вечното дерби с Левски
Ужас! Ново попълнение на Локо Пловдив счупи крак на две места
Дневен хороскоп за 26 октомври, неделя
Седмична таро прогноза за 27 октомври – 2 ноември
6 рецепти за апетитни кюфтенца
Любовен хороскоп за 27 октомври – 2 ноември
Връщаме часовника с час назад на 26 октомври
Кои билки и подправки, освен босилек и чесън, помагат при високо кръвно?
Камала Харис може да се кандидатира отново за президент на САЩ
Илиев: Имахме ситуации, в които трябваше да действаме с малко повече самочувствие
Волейболният Черно море загуби инфарктно в Монтана
Втора победа за хандбалния Спартак
Дете е паднало от скала в Рила
Над 100 депутати са отсъствали без основателна причина от работа през септември
Определиха химичния състав на кометата Понс – Брукс
Учените съставиха най-големия в историята каталог на галактическите купове
Русия ще достави на Луната първите елементи за лунна станция до 2034 г.
„Най-евтиният в света“ хуманоиден робот струва само 1370 долара (видео)
Суперземя в съседство може да е най-доброто място за търсене на извънземен живот
Астрофизици са близо до разгадаването на тайната на неутриното