Легендарният волейболист Владимир Николов издаде своя автобиографична книга - "Високо". В нея той говори за трудния път към върха и за успехите си, сред които спечелването на титлите в България, Франция и Италия, както и Шампионската лига.
"Трудно е да стигнеш до върха, ветровито е, но много по-трудно е да се задържиш там. Аз разказах историите, Виолета Цветкова ги написа, тя беше изключително подготвена. Не мога да приема, че съм съавтор при положение, че не съм написал и една дума. Със съпругата ми Мая си говорихме, че след бенефиса може би няма да е лошо да напиша нещо, да остане за децата", каза Николов в студиото на "България сутрин".
"Със сигурност не си спомням всичко и не съм написал целия си живот, но съм разказал случките, които са ми направили впечатление и са ми ясни в съзнанието. Трудностите ги имаме всички, но винаги успехът има цена. На мен ми се иска младите волейболисти, включително моите синове, да са подготвени, че ако искат да успеят - трябва да платят цената. Младите нямат търпение", допълни Николов в ефира на Bulgaria ON AIR.
"Различно е сега да гледам отстрани. Когато играе нашият отбор, се вълнувам умерено, но когато играят децата, вдигам кръвно всеки път", коментира Владо Николов. По думите му на два пъти е искал да се откаже.
"Единият път беше през 2010 година, когато психическото напрежение ми беше дошло в повече. А другият път беше по-рано, но нека да оставим и нещо за читателите", посочи още гостът.
Владо Николов се върна и към детските години: "Когато бях малък, в квартала, в който израснах, изборът беше прост - или ставаш спортист, или ставаш престъпник. Третият вариант беше от 8 до 17 ч. в завода. Така че мен спортът ме спаси. Поколението, което беше от 90-те години, възпитано във времето, когато "висшист" беше мръсна дума и чалгата процъфтяваше, се оказа, че това поколение поизгуби моралните си ценности. Тогава за хората във волейбола националният отбор не означаваше нищо. Докато поколението, което идва сега, е различно".
Гледайте целия разговор във видеото
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Накъде се е насочила германската автомобилна индустрия?
Столична община ще развива ВиК инфраструктурата с инвестиция от 51 млн. евро
Кадър на деня за 22 март
Биткойн миньорите губят по 19 000 долара за всеки произведен токен
Tencent интегрира WeChat с AI агента на OpenClaw
Кой е по-богат – САЩ или еврозоната?
Рюте: НАТО проверява дали Иран може да удари европейски градове
Върхът в българския футбол: Отличиха най-добрите в спорта у нас (СНИМКИ)
Радев: Нагледахме се на сглобки, хора в сянка ръководят разпределянето на обществения ресурс
"Локомотив" (Пд) си тръгна с трите точки след обрат над "Ботев" (Вр)
Доц. Людмил Георгиев: Криминалните случаи като "Петрохан" разделят обществото
Груев с първи думи като Футболист на годината, каза и истината за турнето в Индонезия
Рома се върна в битката за Топ 4
Голям провал за Десподов и ПАОК, наш национал си заши автогол
Вижте всички победители в анкетата "Футболист на годината"
Десподов е детрониран! Груев е Футболист №1 на България
Мъри Стоилов е „Треньор №1 на България“ за 2025 г.
Дневен хороскоп за 23 март, понеделник
Седмичен хороскоп за 23 – 29 март
Задължителни ястия за Благовещение
Лучник за Благовещение
Крем за мазане с пармезан
3 важни поверия за Благовещение
Остра критика към Коцев: Бургас имат проекти за 60 млн.евро, а Варна само за 14 млн.евро
Мащабно изследване разкрива тревожни ефекти от разговорите между потребители и ИИ
Брокер призова бедните да спрат да купуват имоти
В черните дупки се крият странни математически структури, твърдят учените
Фрапиращи случаи на негодна храна за ученици
Животът в големите градове може да намали риска от инсулт
Руски учени разработват космическа оранжерия за мисии до Марс
Откриха потенциално обитаема планета, която разпалва надеждите за извънземен живот
Най-дълбоката точка на Средиземно море е затрупана с отпадъци
Китайски AI в орбита за пръв път управлява робот на Земята
Откритие: Преди 3,5 млрд. години земната кора се е движила шест пъти по-бързо от днес
НАСА планира драстично да увеличи броя на роботизираните мисии до Луната