България зае пето място в отборната надпревара на европейското първенство по художествена гимнастика в естонската столица Талин. Националните ни отбори при жените — индивидуалните гимнастички Стилияна Николова, Ева Брезалиева и Дара Стоянова, както и ансамбълът в състав София Иванова, Рейчъл Стоянов, Сузан Пуладиан, Алина Коломиец, Даная Атанасова и Виктория Георгиева — събраха общ сбор от 260.650 точки от осемте си съчетания. Така българският тим не успя да защити европейската си титла, спечелена миналата година в Будапеща.
На върха в отборното класиране застанаха представителките на Италия с актив от 273.850 точки. Сребърните медали извоюва тимът на Украйна с 271.300 точки, а бронзът отиде при Израел с 270.150 точки. Четвърти е отборът на Германия, също с 270.150 точки, но с по-ниски оценки по компоненти, съобщи БНР.
В класирането на многобоя при ансамблите след допуснати сериозни грешки и в двете изпълнения възпитаничките на Весела Димитрова и Ясена Стойнева останаха на 15-а позиция със сбор от 38.850 точки (19.250 точки на пет ленти и 19.600 точки на три топки и два обръча). Българките имаха проблеми с контузена състезателка, а това бе първото им голямо състезание в новия състав, в който след Олимпийските игри в Париж 2024 останаха само София Иванова и Рейчъл Стоянов.
Златните медали в многобоя при ансамблите отидоха при тима на Испания, който събра 53.800 точки (26.100 на пет ленти и 27.700 на три топки и два обръча). Среброто спечели Израел с 49.500 точки (23.200 и 26.300), а бронзът заслужи състава на Унгария с 48.150 точки (21.750 и 26.400).
Грациите ни не успяха да се класират за финалите на уредите, след като заеха 15-о място с пет ленти и 16-о място с три топки и два обръча.
Утре европейското първенство завършва с финалите на отделните уреди в индивидуалната надпревара при жените и при ансамблите. България ще има представителки само при жените в изпълненията с обръч, топка и бухалки в лицето на европейската вицешампионка Стилияна Николова и Ева Брезалиева.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Nvidia и Meta подкрепиха още една седмица с ръст за S&P 500 и Nasdaq
Киев опитва да окаже влияние в близкото обкръжение на Владимир Путин
Китай отново е водещият препъникамък при продажбите на германките автомобилни марки
АПИ планира първия цялостен ремонт на Аспаруховия мост във Варна
Унгария създава агенция за възстановяване на изгубени активи от ерата на Орбан
Европа се връща към волатилността в сянката на скъпия петрол
ЕС обмисля дистанционен контрол на скоростта на колите от Космоса
Климатици върху катедралата във Варна възмутиха местните хора
Зодиите, които избират любов за цял живот
Хората, родени на тези дати, може да станат богати и известни
Слави Трифонов: Радев страда от раздвоение на личността
Супата от коприва с ориз и застройка за празника на 11 юли
Спортът по телевизията днес, 11 юли
Мачовете по телевизията днес, 11 юли
Де Ла Фуенте: Ние сме единствените, способни да бием Франция!
Златната резерва Мерино удари отново! Испания е на полуфинал
Яник Синер размаза Джокович и се класира за финала на Уимбълдън
Лудогорец с нова победа, тресна албанци
3 лесни рецепти за постна яхния
Бързо сладко от смокини с ванилия
Таро карта за 11 юли, събота
Дневен хороскоп за 11 юли, събота
Какво да не правите по време на ретрограден Меркурий до 23 юли 2026
Какво означава, ако сънувате, че се омъжвате?
България, Гърция и Румъния се сблъскват с траен демографски спад
АПИ планира цялостен ремонт на Аспаруховия мост във Варна
България влиза под засилен европейски контрол заради висок бюджетен дефицит, какво следва
Китай и Русия в тайно съдружие се готвят за световна война
Дацов: Данъчната ни система е сред най-добрите в Европа - не товари бизнеса
Евростат: Половината гърци не могат да покрият неочаквани разходи, най-висок дял в ЕС
Престоят в Космоса може да ускори стареенето, твърдят учени
Биолози разкриха как виждат морските звезди
Китай засне за първи път неуловимата „квазилуна“ на Земята
Blue Origin търси външно финансиране от 10 милиарда долара
НАСА е забранила на астронавтите да говорят за извънземни на Луната
НАСА търси доброволци за симулация на живот на Луната и Марс