Новогодишната програма на НДК ще бъде открита с концерт на Александрина Пендачанска. Събитието ще е на 2 декември от 19.00 часа в Зала 1.
Всичко около нейния концерт е вече факт и билетите са на привършване. Друг интересен акцент е съвместният концерт на Рут Колева и “Карандила” на 5 декември от 21:30 ч. в Зала 3, който ще се проведе в много интересен формат - смесица от жанрове и стилове. Сигурен съм, че ще бъде изключително интересно на хората да разберат как би звучала Бионсе в изпълнение на Горан Брегович”, допълни директорът на НДК Мирослав Боршош.
Той представи и концерта на любимците на кралицата на Холандия - Трио “Озирис”, които са изключително популярни в световен мащаб и сега българската публика ще има възможността да им се наслади на живо на 9 декември от 19.00 ч. в Зала 6. “Надяваме се, че наистина ще изненадаме публиката с големия концерт на Орлин Анастасов и приятели, който ще се проведе на 18 декември от 19:00 ч. в Зала 1. Той е световноизвестен глас и публиката високо ще оцени усилията ни той да бъде в най-голямата зала на Двореца”, подчерта още той.
Също така акцентира и върху любимия формат на публиката в НДК - концертът на 4 рояла, който е предвиден за 20 декември от 20.00 ч. също в Зала 1. “Форматът беше нов, но предизвика огромен интерес и създаде очакване за още изяви”, допълни Боршош и не скри, че се водят преговори за представянето зад граница на концерта на четиримата виртуози Иван Янъков, Живко Петров, Ангел Заберски–син и Георги Черкин.
В заключение директорът на Двореца съобщи и за майсторския клас на Дарина Такова, който ще бъде в дните от 23 до 30 ноември, а кулминацията на фестивала ще бъде на 1 януари от 18:30 ч. в Зала 1 с “Духът на Испания” под диригентството на един от най-нашумелите испански диригенти - Хосе Луис Гомес и с участието на Веско Ешкенази.“Нямам търпение да дирижирам концерта на Орлин Анастасов в Зала 1. “За мен е чест да бъда сред имената на афиша на фестивала, който е впечатляващ със своя подбор”, каза диригентът Мартин Пантелеев. “Радвам се, че мога да представя собствено произведение, което написах преди доста време, но сега ще го покажа пред българската публика”, разкри той.
“За първи път в историята на фестивала са пуснати и пакетни предложения за билети от събитията на НМФ. Зрителите могат да избират колко и какви творби да слушат, а цените на билетите за повече от два концерта ще бъдат с намаление, което е коледният подарък от НДК към публиката”, каза Михаела Петрова.
Тазгодишното издание на Новогодишния музикален фестивал ще бъде уникално и с особения акцент, който се поставя върху най-малката публика. Ще има уникални по своята същност срещи между деца от България и Люксембург в специалния формат за междукултурен мост “Sofia meets Luxembourg”. “Ще направим мост за запознаването и проникването на двете култури чрез най-малкото поколение”, каза проф. Борислава Танева, която е основният двигател на проекта. Деца ще композират за други деца, а впоследствие ще изсвирят своите творби на 11 и 12 декември в Зала 9.
В това издание на традиционния международен фестивал ще участват музиканти от доста страни: Италия, Испания, Холандия, Люксембург, САЩ, Франция, Чехия, Гърция, Аржентина, Грузия, Австрия и Великобритания. Продължава се традицията от 2007 г., с влизането на България в Европейския съюз, българската аудитория да се запознава с музикалната традиция на различните европейски държави. Тази година Новогодишният празничен концерт е посветен на музикалната съкровищница на Испания, а диригент ще е известният Хосе Луис Гомес.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Отказът на Исландия да преговаря за членство подкопава ЕС в критичен момент
Какво (не) знаем за "най-голямата петролна сделка в историята"?
Кадър на деня за 30 август
Сътрудничеството с Ford се обръща срещу Volkswagen
Лондон е столицата с най-скъпите имоти в Европа
Легитимна военна цел ли беше газопроводът "Северен поток"?
Верижна катастрофа с няколко автомобила блокира АМ "Тракия"
Сърбия стартира масово производство на хуманоидни роботи
България разби Румъния, Везенков над всички с 36 точки
"Лудогорец" с грешна стъпка срещу "Спартак" във Варна
"Левски" победи "Ботев" с 3:1 в Пловдив и оглави еднолично Първа лига
На 63 години почина актрисата Юлиана Караньотова
Порязаха ли Черно море срещу ЦСКА? + СНИМКА
ЦСКА сложи край на кошмара си срещу Черно море
Томас Райс след 1:1 във Варна: Заслужавахме да спечелим
Васил Петров след 1:1 с Лудогорец: Вярвах, че можем да вземем нещо
Левски с шеста поредна победа, Веласкес: Показахме мъдрост
Комо удари Наполи насред "Марадона"
Таро карта за 31 август, понеделник – Влюбените
Дневен хороскоп за 31 август, понеделник
Седмичен хороскоп за 31 август – 6 септември: Везните да не бързат
Защо семплите тоалети изглеждат скучни – и как лесно да ги направите по-стилни
Ябълков сладкиш с глазура за Симеоновден
Седмична таро прогноза за 31 август – 6 септември
Създадена е най-голямата карта на аутизма
Двойно кафе и кратка дрямка помагат за ободряване при шофиране за кратко
Имунните профили при шизофрения и разстройствата на настроението – различни
Първична аменорея – кога цикълът изобщо не идва?
Правителството отпусна допълнителни близо 5 млн. евро за въздушната спешна помощ
Колики при кърмачето – докога ще плаче бебето?
Когато човекът изчезне, а държавата мълчи: 30 август e Международният ден на жертвите на изчезвания
От дуумскролинг до номофобия: Как дигиталният свят променя поведението ни
Предстои ли тежка зима за Европа: Газовите хранилища са опасно празни
228 души дариха кръв във Варна за седмица, нужни са дарители с А- и АВ-
Най-високите температури през септември у нас ще бъдат между 31 и 36 градуса
Варна е най-посещаваният от туристите град в България, Париж е лидер в Европа