Гражданската отбрана в Ивицата Газа обяви смъртта на десет членове на семейството на лидера на "Хамас" Исмаил Хания, загинали при удар на израелската армия срещу бежански лагер в град Газа, предаде Франс прес.
Захр Хания, сестрата на лидера на палестинското ислямистко движение, е била убита при нападението срещу лагера "Шати", заяви Махмуд Басал, говорител на организацията за гражданска защита на палестинския анклав. Загинали са и още 9 души, а други са били ранени. Телата са били транспортирани в болницата "Ал Ахли" в Газа."Няколко мъченици все още се намират под развалините", добави Басал пред АФП. "Изпитваме трудности (да ги откриваме) поради липсата на оборудване и гориво".
Израелската армия, тя заяви, че не може да потвърди тази информация.
През април трима синове и четирима внуци на Хания, който живее в изгнание в Катар, загинаха при удар по лагера "Шати". Армията потвърди, че е убила тримата синове, описани като "военни агенти на терористичната организация Хамас", при въздушен удар.
Тогава Исмаил Хания заяви, че от началото на войната на 7 октомври досега са били убити около 60 членове на семейството му.
Последната информация за броя на загиналите в Газа, предоставена от назначените от "Хамас" власти, е 37 626 души, повечето от които цивилни, отбелязва АФП.
Най-малко 14 други жители на анклава са загинали при два отделни въздушни удара в град Газа. Засегнати са били две училища, съобщават медици, цитирани от Ройтерс.
В същото време израелски танкове продължават да навлизат по-дълбоко в град Рафа, в южната част на Ивицата Газа.
Израелските военни потвърдиха, че през нощта техни сили са атакували бойци в град Газа, които са участвали в планирането на нападения срещу Израел. Сред бойците има такива, които са участвали в държането на заложници в плен, както и такива, които са участвали в нападението на израелска територия на 7 октомври, довело до началото на войната срещу "Хамас".
Израелските военновъздушни сили нанесоха удари по две сгради, "използвани от терористите на "Хамас" в "Шати" и Дарадж Туфа в северната част на Ивицата Газа. Терористите са действали в училищни комплекси, които са били използвани от "Хамас" като прикритие за терористичната му дейност", се казва в изявлението на въоръжените сили.
"Хамас" отрича израелските обвинения, че използва такива граждански обекти като училища и болници за военни цели, припомня Ройтерс.
(БТА)

Министърът на туризма: България отчита сериозен спад в международния туристически поток
Защо Европа се дистанцира от Palantir?
Дипломацията вече не е безопасно място за задъхващия се британски премиер
Росен Христов: "Боташ" не е проблем, а неизползван договор
Защо не се сбъдна прогнозата за голямо поскъпване на петрола въпреки кризата в Близкия изток
Тръмп: Очаквам сделка с Иран в неделя
"Заедно с теб можем": Как майка вдъхнови семейства с деца със специални потребности
Все повече българи страдат от световъртеж - как се лекуват вестибуларните нарушения
Швейцария решава на референдум дали да се ограничи населението до под 10 млн. души
МВР затяга контрола срещу незаконните гонки след серия тежки катастрофи
Избухна голям пожар в столичния квартал "Надежда" (+ВИДЕО)
Нидерландия – Япония
Селекционерът на Япония пое отговорност за изваждането на звезда на Ливърпул от отбора
Куман подчерта важността на конкретно „лале“
Гришо и наш талант се пускат на турнир в Дъблин
ЦСКА или Левски е с по-голям шанс за пробив в Европа? Ето какво сочат фактите
Спипаха крадците за обира в лагера на Англия
Защо да използвате в готвенето керамични чинийки ренде?
3 напитки, които стимулират метаболизма веднага след ставане
3 постни супи, които засищат
Нумерологична прогноза за 14 юни
50 детски игри за лятна ваканция без екрани
Кремообразна паста с кайма и чеснов сос
Засилено наблюдение на местата, където се провеждат гонки
ЦСКА 1948 прати футболист под наем в Спартак
Гришо и Иван Иванов ще играят заедно на турнир
Каримански: България трябва да защити надписа "българската азбука" върху евро монетата
Дете на 5 години е било подложено на домашно насилие
Открит ли е извънземен живот? Какво всъщност мислят учените
„Хъбъл“ засне рояк от галактики
Мъж, изпаднал в клинична смърт, разказва за срещата си с Бог в рая
Учени дават обяснение на странен шум, който милиони хора по света чуват късно вечер
Опровергано: Пирамидата в Индонезия не е толкова стара, колкото се твърдеше
SpaceX излиза на борсата с най-голямото първично публично предлагане в историята