15 мераклии да ни правят електронното правителство

Проектът е на обща стойност 18 млн. лв., пести над 80 млн. лв. годишно
16 яну 2012 17:00, Бойчо Попов
25
15 мераклии да ни правят електронното правителство
Илюстрация: sxc.hu

Петнадесет фирми и консорциуми подадоха оферти за участие в търга за извършване на дейности, свързани с ускоряване изграждането на електронното правителство,  съобщиха от ресорното транспортно министерство, посочвайки, че това е най-големият досега търг за подобни дейности.

Процедурата стартира на 10-и ноември 2011 година, като документи за участие бяха закупени от общо 62 компании, припомнят от ведомството.

Проектът „Развитие на административното обслужване по електронен път" се осъществява с финансовата подкрепа на оперативна програма „Административен капацитет”. Бюджетът на проекта е общо 18 млн. лева.

Конкурсната документация е разделена на 5 обособени позиции, като първите три са: „Анализ, идентифициране и вписване на първичните администратори на данни и техните услуги в регистрите на електронното правителство", „Реализиране на приоритетни административни услуги за централната администрация", „Реализиране на приоритетни административни услуги за общинската администрация".

Останалите две обособени позиции по проекта, по които можеше да се кандидатства, са: „Разработване на референтен модел на архитектура за централните администрации и общинските администрации" и „Усъвършенстване на портала и доизграждане на системата на електронното правителство във връзка с административно обслужване".

Според условията на тръжната документация, една фирма може да спечели търга по изпълнението на само една обособена позиция.

Срокът за изпълнение на дейностите е до 07 март 2013 г., в случай, че няма продължителни процедури по обжалване на избора на изпълнител.

В рамките на проекта ще бъде реализиран автоматичен обмен на най-използваните данни в държавата. В момента различните администрации изискват многократно данни от гражданите, макар че те вече съществуват в някоя от тях.

„След приключване на проекта над 30 ключови регистъра ще обменят данни чрез служебни електронни услуги“, коментира министър Ивайло Московски. По думите, му очакваният финансов ефект от свързването само на 20 от основните регистри, като - „Търговски“, „Кадастър“, ЕСГРАОН и други, надхвърля 80 млн. лв. годишно.

В рамките на проекта се предвижда да бъде бъде усъвършенстван и единния портал за достъп до електронни административни услуги.

Фирмите, които са подали оферти за участие в конкурса, са:

Консорциум Интрасофт-БН
Хюлет-Пакард България
Технологика ЕООД
Консорциум Сиела ГТ&К ДЗЗД
Консорциум Сиенсис-Абати ДЗЗД
Обединение е-България
Стемо ООД
Ай Би Ес България ЕООД
Аксиор ООД
Дружество по ЗЗД обединение електронни административни услуги за държавна и общинска администрация
ДЗЗД Матерна И-гавърмънт
Консорциум Сдружение за електронно управление ДЗЗД
Консорциум Сирма-Интерконсулт
Консорциум ДЗЗД РАО Електорн
Атос Ай Ти Солушънс енд Сървисис ЕООД

Още новини от света на комуникациите четете в Investor.bg

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase


25
Още от
Спонсорирано съдържание
Напиши коментар Коментари
2
14
 
13
 
! Отговори
Анонимен преди 12 години
Станишев що не го направи това????
1
3
 
23
 
! Отговори
Анонимен преди 12 години
След некоя друга година пак смяна на личните карти, шоферските книжки и квото още има там за смяна.

Спонсорирани публикации