ЦСКА загуби с 1:3 от Ливърпул

Шансовете за класиране на български отбор за фазата на групите в най-престижния европейски футболен турнир отново са само теоретични
11 авг 2005 00:09,
Фернандо Мориентес (в бял екип) отбеляза два гола за Ливърпул Снимка: Булфото

Българският шампион ЦСКА загуби от европейския шампион Ливърпул с 1:3 в първия мач от третия предварителен кръг на Шампионската лига. Така шансовете за класиране на български отбор за фазата на групите в най-престижния европейски футболен турнир отново са само теоретични.

От самото начало на мача пролича класата на английския отбор и в осмата минута Джон Арне Рийзе вкара гол, който бе отменен поради засада.

Резултатът бе открит в 26-та минута от френския нападател на Ливърпул Джибрил Сисе, а испанецът Фернандо Мориентес удвои в 32-рата минута.

В края на първото полувреме в 45-тата минута Велизар Димитров с глава успя да вкара гол и върна надеждите за по-благоприятен резултат.

В началото на второто полувреме футболистите на ЦСКА бяха малко по-активни, но това не смути отбора на гостите, който вкара трети гол, отново чрез Мориентес в 58-мата минута.