ЦСКА победи Нафтекс с 3:0, излиза начело в А група

Две попадения за "армейците" наниза Стойко Сакалиев
19 сеп 2005 09:43,
Стойко Сакалиев. Снимка : Булфото.
Отборът на ЦСКА победи намиращия се в криза Нафтекс с категоричното 3:0 и излезе начело във временното класиране на “А” група. Двубоят бе наблюдаван от 6000 зрители на стадион "Българска армия" и ще се запомни с три попадения и дебюта на 19-годишния вратар на “армейците” Илчо Пиргов.

Още в 8-та минута на двубоя бившият нападател на Нафтекс Стойко Сакалиев отбеляза първото попадение след изпълнение на корнер и удар с глава. До края на полувремето нов гол така и не падна, но националният защитник Валентин Илиев бе заменен поради контузия.

В 61-та минута на мача Сакалиев наниза и второто си попадение, след центриране на Йордан Юруков. Третото попадение бе дело на намиращия се в отлична форма Йордан Тодоров само три минути преди последния съдийски сигнал.

Въпреки че имат мач по-малко в своя актив, футболистите на ЦСКА излязоха начело във временното класиране с актив от 13 точки, следвани от Левски, Локомотив (София), Черно море и Вихрен с по 12 точки.