Ливърпул с нова драматична крачка към титлата

"Мърсисайдци" победиха трудно с 3:2 Норич като гост
20 апр 2014 15:56, Александър Попов
0

Ливърпул направи нова крачка към титлата след драматична победа с 3:2 в гостуването на Норич от 35-я кръг на английската Висша Лига, играно на стадион "Кароу Роуд".

Мърсисайдци на два пъти повеждаха с два гола разлика на "Канарчетата", но те и в двата случая се връщаха в мача. Рахим Стърлинг изведе Ливърпул напред още в 4-та минута, а малко след това асистира на Луис Суарес за 2:0.

В началото на второто полувреме обаче грешка на Симон Миньоле позволи на Гари Хупър да намали резултата. Стърлинг възстанови разликата от два гола след щастлив рикошет, но десетина минути преди края Робърт Снодграс пак върна Норич в мача с гол с глава.

До края обаче Ливърпул успя да задържи преднината си и спечели изключително ценна победа. Така "Мърсисайдци" дръпнаха с 5 точки пред Челси нечело в класирането и с 9 пред Манчестър Сити. "Гражданите" обаче имат два мача по-малко.