КПР се върна във Висшата лига

С 10 души победиха Дарби с гол в последната минута
24 май 2014 19:42, Александър Попов
2

След само 1 година във второто ниво на английския футбол Куинс Парк Рейнджърс се завърна във Висшата лига. Лондончани победиха с 1:0 Дарби във финалния плейоф от Чемпиъншип.

Куинс Парк игра 30 минути с човек по-малко, след като Гари О'Нийл бе изгонен с директен червен картон. Дарби имаше много положения, но вратаря на лондончани Роб Грийн ги отрази. В 90-ата минута при единствения си точен удар във вратата за мача, КПР спечели срещата. Точен бе Боби Замора за крайното 1:0.

Така КПР ще играе за седми сезон във Висшата лига, а Дарби не е бил в елита от 2008 г.

Финалът на плейофите в Чемпиъншип е определян като най-скъпия във футбола. 120 млн. паунда. Толкова може да прибере победителят. Достатъчно пари, да се купи малък остров или пък голяма торта за рожденния ден на Яя Туре.