Ботев и Литекс не се победиха в голов екшън

Двата тима завършиха 3:3 в изключително динамичен мач
Обновена: 9 авг 2014 20:03 | 9 авг 2014 20:00, Александър Попов
2

Ботев и Литекс врътнаха зрелищно 3:3 в среща от четвъртия кръг на родната "А" група, състояла се на стадиона в Коматево.

Иван Цветков изведе Ботев напред в резултата още в самото начало, а Лъчо Балтанов покачи след прекрасен изстрел от воле.

За малко повече от четвърт час игра обаче Литекс сътвори невероятен обрат. Джордан даде началото след пас на Страхил Попов, който изравни малко преди почивката, а в добавеното време на първата част Асприля вкара трети гол за Литекс.

В средата на второто полувреме Ботев се активизира и изравни резултата благодарение на влезлите като резерви Хамза и Гамаков. Към края на мача пловдивчани останаха с човек по-малко, тъй като Иршак получи втори жълт картон.

Ботев събра осем точки и оглави класирането, въпреки финансовата криза в клуба. Литекс е девети с четири пункта на сметката си.