След 27 години Саутхямптън отново победи Манчестър Юнайтед

"Светците" спечелиха с 1:0, домакините без точен удар
11 яну 2015 21:52,
0
Снимка: Архив Reuters

Саутхямптън изненадващо победи Манчестър Юнайтед с 1:0 като гост в среща от 21-ия кръг на английската Висша лига, играна на стадион "Олд Трафорд".

Двата отбора не впечатлиха през първото полувреме, в което липсваха интересни положения пред двете врати. Скучната игра продължи до 69-тата минута, в която Душан Тадич смълча зрителите по трибуните. Той направи добавка, след като Пеле нацели гредата.

Юнайтед вдигна оборотите и натика съперника в половината му, но три пропуска направи Хуан Мата. Домакините завършиха двубоя без нито един точен удар. Така Саутхямптън постигна първа победа след 27 години на терена на "червените дяволи".

"Светците" събраха 39 точки и се изкачиха на третото място в таблицата, докато Манчестър Юнайтед остана с 37 пункта, падайки до четвърта позиция.