Левски изпусна нелепо Лех Познан

Груба грешка на Емил Нину коства успеха на "Сините"
4

Левски изпусна победата над полския Лех Познан в контролна среща, която завърши при равенство 2:2. Противникът на левскарите се намира на 3-ото място в полското първенство, а тази контрола бе поредната за тима на турска земя.

Две дузпи не стигнаха на "Сините" да постигнат успеха над противника, а престижния успех можеше да стане факт, ако новото попълнение Нину не бе направил много груба грешка малко преди края.

Срещата започна прекрасно за левскарите и още в 10-ата минута те получиха право да изпълнят дузпа, след като Краев бе повален в наказателното поле. Домовчийски застана зад топката, но не сгреши и даде аванс на тима си.

Само седем минути след това Лех изравни. След атака по дясното крило Убирарип бе намерен в наказателното поле и матира Йоргачевич.

В 32-ата минута Левски получи втора дузпа, след като този път Луис Педро бе фаулиран. Отново Домо застана зад топката, но този път стражът на противника хвана ъгъла и спаси.

Все пак четири минути след това столичани имаха аванс в резултата. Бедоя центрира за Домовчийски и нападателят безпроблемно вкара топката в мрежата с глава.

В 38-ата минута Енрике от поляците получи директен червен картон, след като фаулира Боби Цонев в центъра по груб начин.

Поляците все пак стигнаха до изравнителен гол чрез Йевтич, който се възползва от много груба грешка на Емил Нину и реализира в 78-ата минута.