Луис Суарес ухапа и Реал Мадрид

Барса взе с 1:2 Ел Класико на "Ноу Камп"
Обновена: 23 мар 2015 09:00 | 23 мар 2015 08:16, Александър Попов
9

Намиращият се в криза Реал Мадрид изигра един от най-силните си мачове през сезона, но загуби с 1:2 от Барселона дербито на 28-ия кръг в испанската Ла Лига, играно на стадион "Ноу Камп".

Реал беше по-добрият тим през цялото първо полувреме и в началото на мача Кристиано Роналдо нацели напречната греда. Малко след това "блаугранас" откриха резултата чрез Матийо, който засече с глава центрирането на Лео Меси от фаул.

До почивката на терена имаше само един отбор, а смазващият натиск на Реал караше каталунците да изглеждат като опълченци. Бейл вкара топката в мрежата, но съдията отмени попадението заради засада.

Малко след като измина половин час игра Реал изравни. Кристиано Роналдо пусна в коридор към Карим Бензема, който му върна много хитро с петичка. Португалецът нямаше нужда от втора покана и прати топката в мрежата.

Десетина минути след почивката Барса вкара втори гол от нищото. Дани Алвеш пусна далечен пас към Луис Суарес, който овладя добре и беше безпощаден по диагонала. Домакините продължиха да доминиран през втората част, но пропусна положенията си, а с чудесни намеси се отличиха вратарите Касияс и Браво.

След победата Барса събра 68 точки на върха, докато вторият в таблицата Реал вече изостава с четири пункта.