Ливърпул запази живи мечтите за топ 4

"Мърсисайдци" надвиха с 2:0 Нюкасъл
Обновена: 14 апр 2015 14:03 | 14 апр 2015 08:52, Александър Попов
1

Ливърпул постигна победа с 2:0 над Нюкасъл в среща от 32-ия кръг на Висшата лига, която се игра на "Анфийлд". Така тимът е само на 4 точки от четвъртия в класирането Манчестър Сити и е със съвсем реални шансове да се пребори за последната позиция от челната четворка.

Първото попадение в мача бе дело на Рахийм Стърлинг още в 9-ата минута на срещата. В 70-ата минута пък Алън вкара първия си гол на "Анфийлд" за домакините и удвои аванса на тима си в резултата.

Загубата пък е пета поредна за "Свраките", които се намират в меко казано трагична форма.

Реферът Лий Мейсън пък не даде чиста дузпа на гостите в 38-ата минута заради нарушение на Ловрен срещу Перес в наказателното поле.

Гостите завършиха мача с човек по-малко, след като в 82-ата минута Сисоко бе изгонен след втори жълт и червен картон.