Дортмунд би дузпата на Байерн

Борусия е на финал за Купата на Германия
Обновена: 29 апр 2015 14:09 | 29 апр 2015 08:18, Александър Попов
6

Борусия Дортмунд се класира на финала за купата на Германия, побеждавайки Байерн Мюнхен с дузпи в драматичен полуфинален сблъсък на стадион "Алианц Арена". Редовното време и продълженията завършиха при равенство 1:1.

Двата тима играха доста солидно в защита през първата част и Байерн откри резултата след бърза контраатака. Левандовски първо нацели гредата, но после промуши кълбото между краката на Сократис и се разписа в трети пореден мач срещу бившия си отбор.

Десетина минути след паузата Левандовски нацели втора греда, този път напречната. Секунди след това реферът поряза Байерн, като подмина игра с ръка на Шмелцер в наказателното поле.

Четвърт час преди края на мача Борусия изравни при първата си смислена атака. Нойер изби зад голлинията след удар на Пиер-Емерик Обамеянг, но този път съдиите не отмениха редовен гол на Борусия, както се случи във финала за Купата миналия сезон.

Последваха много силни минути за гостите, а Мануел Нойер спаси сигурни попадения след изстрели на Мхитарян и Марко Ройс! Така мачът влезе в продължения и в 108-та минута резервата Кампъл беше изгонен, а Швайнщайгер направи два големи пропуска.

До края не паднаха нови голове и дузпите трябваше да решат кой от двата германски колоса отива на финал. При тях Байерн пропусна и четирите си дузпи (!), като пропуски направиха Лам, Алонсо, Гьотце и Мануел Нойер. За Дортмунд точни бяха Гюндоган и Кел, а Хумелс пропусна.