Юве на точка от титлата

Торинци с фантастичен обрат срещу Фиорентина
30 апр 2015 08:21, Александър Попов
1

Ювентус успя да постигне страхотна победа с 3:2 над Фиорентина насред своя "Ювентус Стейдиъм" и така е само на точка до нова титла в Серия "А".

Мачът бе от 33-ия кръг на италианския шампионат, а торинци започнаха мудно срещата и Родригес откри за гостите от дузпа в 33-ата минута.

Само три минути след това обаче Йоренте изравни, а в самия край на полувремето Тевес направи обрата пълен.

В 67-ата минута Родригес изтърва дузпа за "Виолетовите", а след това направи груба грешка три минути след това, след която Тевес уби интригата с втория си гол в мача.

Силите на гостите стигнаха за още едно попадение дело на Иличич в 90-ата минута.

След този мач торинци са лидери с актив от 76 точки и са само на точка от нова титла в Серия "А".

Сблъсъкът между двата тима бе генерална репетиция преди 1/2-финалния мач от Шампионската лига срещу Реал Мадрид, като единствено победата на Лацио над Парма отложи празненствата по случай титлата.