Челси навакса два гола срещу Нюкасъл

Шампионите с нова грешна стъпка
26 сеп 2015 21:44, Александър Попов
0

Челси навакса два гола изоставане и измъкна 2:2 при гостуването си на Нюкасъл в мач от седмия кръг на английската Висша лига, игран на стадион "Сейнт Джеймсис Парк".

"Свраките" откриха резултата в края на първото полувреме чрез Айозе Перес, който се възползва от липса на комуникация между Курт Зума и Бранислав Иванович.

Четвърт час след подновяването на играта Перес записа и асистенция, слагайки топката на главата на Джорджинио Вийналдум, който прати топката в мрежата зад Бегович.

Десетина минути преди края на редовното време Рамирес върна "сините" в мача с топовен изстрел, а малко след това Вилиан изравни по изключително щастлив начин, опитвайки се да центрира.

Челси дори можеше да сътвори пълен обрат минута след това, но вратарят на домакините Тим Крул спаси точката за своите. Равенството е като поражение и за двата тима, защото Нюкасъл е предпоследен с три пункта, докато Челси е 15-и с едва осем точки.