Севиля обърна Реал Мадрид

"Кралете" сдадоха първото място на Барса
1
Рамос отбеляза феноменален гол. Снимка: Reuters

Севиля направи голям домакински мач, за да стигне до победата с 3:2 над Реал Мадрид. Андалусийците изоставаха с 0:1, но показаха страхотен характер и направиха знаменит обрат.

Реал поведе на “Рамон Санчес Писхуан” след феноменален гол на Серхио Рамос със задна ножица. Чиро Иммобиле донесе спокойствие на Севиля още до почивката след изравнителен гол, а през втората част Евер Банега и резервата Фернандо Йоренте вкараха още два гола. В края Хамес Родригес върна едно попадение и направи загубата по-почетна.

Така Рафаел Бенитес допусна първата си загуба като треньор на Реал Мадрид. Столичани сдадоха и върха и вече са на три точки зад вечния си съперник Барселона, след като каталунците победиха с 3:0 Виляреал.

"Кралете" допуснаха цели три гола, след като в предишните си 13 мача им бяха вкарали 4. А следващият мач на тима е повече от интересен - домакинство на Барселона в "Ел Класико".

Севиля е на 10-то място в класирането, въпреки че в началото на октомври победиха с 2:1 у дома и Барселона.