Роналдо вдъхнови Реал за бой над Рома в Рим

"Белия балет" победи с 2:0 насред "Олимпико"
18 фев 2016 09:00, Александър Попов
1

Реал Мадрид успя да постигне изключително ценна победа с 2:0 при гостуването си на "Олимпико", на Рома, в първия 1/8-финален мач от Шампионската лига между тези два отбора.

Така "Белия балет" направи огромна крачка към това да елиминира италиански отбор от европейските клубни турнири за пръв път от 1987 година. Ако Реал успее да елиминира италианците, то тогава ще им го върне за елиминирането от най-комерсиалния турнир през сезон 2007-2008.

Реферът Павел Краловец ощети сериозно гостите, след като не отсъди чиста дузпа за тях заради нарушение на Карвахал срещу Флоренци малко преди края при резултат 0:1.

Домакините не показаха лош футбол, а пък гостите не приличаха много на себе си, но въпреки това имаха късмет да постигнат успеха, който дойде след гол на Роналдо в 55-ата минута, както и попадение на Хесе в 85-ата минута.

По този начин португалецът отговори на критиците си, че през този сезон рядко бележи при гостуванията си.

Като цяло португалецът не показа най-добрата си игра, но въпреки това успя да се превърне в герой за тима си и се представи на доста добро ниво.