Манчестър Юнайтед надделя над градския противник

Победният гол отбеляза младият Маркъс Рашфорд
20 мар 2016 21:25,
0

Манчестър Юнайтед спечели като гост дербито от 31-вия кръг на английската Висша лига срещу Манчестър Сити с 1:0. Голът падна през първото полувреме и бе дело на младия нападател на Юнайтед Маркъс Рашфорд.

В началото на срещата Сити можеше на два пъти да открие резултата след удари на Хесус Навас, но първият бе неточен, а вторият бе спасен с вещина от Давид Де Хеа. Така се стигна до 15-тата минута, когато младокът Рашфорд порази вратата на Сити и донесе така ценните три точки за своя отбор.

Второто полувреме протече под диктовката на "гражданите", но те така и не успяха да се разпишат. Най-чистото положение за тях дойде в 66-тата минута, когато Серхио Агуеро с глава разтресе гредата на вратата на Юнайтед.

Така Манчестър Юнайтед събра 50 точки във временното класиране и остава на шесто място, като се изравни с петия Уест Хям и е само на точка от Манчестър Сити, който остава на 4-то място със своите 51 пункта.