Челси се доближи до титлата след голово шоу

"Сините" биха с 4:2 Саутхямптън насред Лондон
26 апр 2017 07:52, Александър Попов
1

Челси записа много важна победа по пътя към титлата в Англия, след като разгроми с 4:2 над Саутхямптън у дома в мач от 34-ия кръг на Висшата лига. С успеха лондончани събраха 78 точки и вече имат 7 т. аванс пред преследвача си Тотнъм, който утре гостува на Кристъл Палас. "Светците" пък остават на 9-та позиция с 40 т.

Срещата през първото полувреме беше много интересна и домакините поведоха още в 5-ата минута чрез звездата си Еден Азар. 20 минути по-късно обаче "светците" израниха чрез Ориол Ромеу, а в продължението на първата част Гари Кейхил с глава отново даде аванс на лондончани.

10 минути след почивката Диего Коста се разписа за 3:1 със своя гол №50 във Висшата лига и внесе сериозно успокоение в редиците на Челси. До края испанският национал отново беше точен, а в продължението Райън Бъртранд направи загубата на гостите по-почетна. В заключителните минути на терена се появи легендата Джон Тери и целият стадион стана на крака, за да го аплодира.