"Сините" удариха Сутиеска с 3:1, допуснаха нелеп гол в края
30 юни 2017 09:22, Веселин Коларов
38
Снимка: Bulphoto.com

Левски победи с 3:1 черногорския Сутиеска в мач от първия квалификационен кръг на Лига Европа.

В герой за "сините" се превърна новото попълнение Жуниор Мапуку (1, 20), който изригна с два гола. Първият беше най-бързият за 26-кратния шампион на България в европейската им история, а отборът подобри и рекорда си без домакински загуби у дома на международната сцена – 11 мача.

След попаденията на Мапуку точен беше и Роман Прохазка (45), който вкара истински шедьовър от 35 м. След почивката темпото на игра значително спадна, но в 79-ата минута Божо Маркович остави надеждите на Сутиеска живи с гол за крайното 1:3.

Реваншът в Черна гора е след седмица, а победителят от двойката ще играе с хърватския гранд Хайдук Сплит в следващия кръг.