"Кралете" доунищожиха противника си с два гола у дома
17 авг 2017 09:23, Александър Попов
9
Карим Бензема вкара втория гол. Снимка: Reuters

Реал Мадрид надви още веднъж Барселона, този път с 2:0 на своя "Сантяго Бернабеу" във втората среща за Суперкупата на Испания.

Така с общ резултат 5:1 от двете срещи "кралете успяха да завоюват трофея и да започнат сезона по изключителен начин - с още една купа за клубната витрина.

Отборът показа доста добра игра, макар че извън редиците на тима бе голямата звезда Кристиано Роналдо, който изтърпява наказание, след като си позволи да бутне рефер без топка в предишния мач.

Асенсио откри резултата за своите в 4-ата минута с прекрасен гол от около 30-ина метра, докато Бензема оформи крайния резултат. Французинът бе точен в 39-ата минута и на практика реши целия спор.