С гол още в третата минута "петлите" надвиха "лъвовете" в София

Единственият гол на "Васил Левски" отбеляза халфът Блес Матюиди
Обновена: 7 окт 2017 23:59 | 7 окт 2017 23:49, Василия Пейчева
101

България загуби с 0:1 домакинството си на Франция и илюзорните ни шансове за участие на бараж за класиране на световното първенство в Русия догодина се изпариха.

Единственият гол на националния стадион "Васил Левски" в София отбеляза халфът на Ювентус Блес Матюиди още в 3-ата минута.

През първото полувреме "петлите" тотално доминираха над "лъвовете" и пропуснаха още няколко отлични шансове за гол.

В 37-ата минута пък нашите не изравниха като по чудо, а след почивката мачът беше скучен и интересните положения липсваха.

Така след четири поредни домакински победи в тези квалификации, България допусна първа загуба, след която със сигурност ще завършим на 4-то място.

Франция е лидер с 20 т., Швеция е с 19, а Холандия е на 3-та позиция с 16 т. Също така "петлите" постигнаха първи успех в София от 85 години и общо втори в девет срещи.

Четете още спортни новини в gol.bg

101
74
1

5

Анонимен преди 11 месеца
Винаги започваме като аслани и след първата минута свършваме като по...!
73
0

10

Joko преди 11 месеца
От няколко месеца Перуката се е покрил като лалугер ! Защо няма коментар от него за мача с Франция, а и не само ? Къде са Лечков, Мечков и Сие ?
72
2

9

Рафа преди 11 месеца
СЪСТАВА БЕШЕ НЯКАКЪВ ТЮРЛЮГЮВЕЧ. НЕ МОЖЕ ХУБЧЕВ ПОНЕЖЕ Е ЯЛ БОЙ ОТ ЛУДОГОРЕЦ КАТО ТРЕНЬОР НА ДРУГИ ОТБОРИ ДА НЕ ВКЛЮЧВА ФУТБОЛИСТИ КАТО ДЯКОВ И МАРСЕЛИНЬО. КОГАТО СИ ЗЛОБАР УСПЕХИТЕ БЯГАТ ОТ ТЕБ!
71
5

6

varg преди 11 месеца
С малко повече старание спокойно можеше да се класираме.
70
2

9

Да си го кажеме направо - продължаваме да си играем хаотичен футбол.
Кога ще има някаква схема в този отбор. Не може само на юруш и на контри да се играе футбол, и каквото стане ако нещо стане.
Ние излизаме на мач , и , ако нещо стане, - победите на нацианилите са си нещо епизодично, по-скоро е плод на много хулене от страна на журналистите и момчетата почват да тичат като щури и докарат някоя победа. Това не е сериозно.
69
2

3

Щирлиц преди 11 месеца
До Анонимен 89

Вратарят тръгна предварително да пада,и топката се оказа висока,поне аз така го видях.
68
0

12

В Европа трябва да има първенство с Б група. България, Люксембург, Андора, Ватикана, Фарьори марьори, Лихтенщай, Сан Марино, Монако и т.н. Без майтап би трябвало да е от полза. Един вид като първенство за държави с футбол от аматьорски тип и да се провежда на стадиончета като в Австрия и Швейцария - идеално футболно поле и до него алпийски къщички, както сме виждали от репортажите. И да се чуват ръкопляскания за този който напада.
67
2

18

Публиката се дереше колкото може с "българи юнаци",на аз юнаци не видях.А едни бавни момчета се тътреха по терена и добре,че се разминахме само с един гол.
66
1

11

Е,петлите си го върнаха за '93 год.но пък нашите футболисти са далече от нивото на колегите си от '93.Така че,с това,което имаме в момента трябва да се реадвамне,че не ни опукаха с още няколко гола.Не че и французите показаха кой знае каква игра,де,но класата си е класа.
65
1

14

Франция не блестя с нищо, ама не съм очаквал и толкова смешен гол да ни вкарат.
Тоя ли беше такъв майстор или нашата защита и вратаря бяха гола вода.
От такъв ъгъл да вкараш гол, малко го умеят.

104 преди 11 месеца
Резултатът е важен,но не по-малко важно е поведението на футболистите.Какъвто и да е противника излизаш винаги за победа-така е в спорта,а и не само там.Играеш всеотдайно ,с всички сили,до последна капка мощ-както хрътката гони заяка.Пък каквото стане.А не да се срамуваме заради едни страхливци,пъзльовци.Да не говорим ,че им липсва елементарното качество бързина и какво ли не още.Хубчев изобщо не става-айрян!Оставка!
62
1

1

до 84 Има по - силни сухоземни животни от Лъвовете, като например Слон, Носорог, Хипопотам. Може би другите са такива. )
61
0

5

ако тези нашити *** са " лъвове " не знам кои умник е измислил това определение то другите какви са ...... дайте определение...
60
0

1

82 Каза че ще единсвения президент в историята на българския футбол който няма да види националния отбор на световно. Но то пак едно и също де.
59
1

7

до 80 Когато Христо Стоичков беше треньор на Литекс и след един скандален мача Литекс загуби и той бесен каза нещо от рода на репортерите " Тоя с перуката ще е единственият президент в света който няма да види националния си мотбор на световно първенство."
Има го в тубата..Напишете "Стоичков беснее".