Сензация! Бристол би шута на Юнайтед за Купата на Лигата

Домакините удариха "червените дяволи" с 2:1
21 дек 2017 11:30, Красимир Ангелов
5

Отборът от Чемпиъншип Бристол Сити удари с 2:1 Манчестър Юнайтед и записа велика победа, с която се класира на полуфинал за Купата на Лигата.

Тимът от Бристол вече елиминира четири отбора от елита този сезон в турнира - Уотфорд, Стоук, Кристъл Палас и Юнайтед.

Жозе Моуриньо бе направил доста промени в титулярния си състав, но това не трябва да бъде оправдание за издънката.

В другия четвъртфинал от снощи Челси се наложи с 2:1 над Борнемут.

Здрави единоборства белязаха срещата на "Стамфорд Бридж", като футболистите на мениджъра Антонио Конте се оказаха по-съобразителни и стигнаха до победата по драматичен начин в края на мача. "Сините" водеха с 1:0 до 90-тата минута с гол на Вилиан, но натискът на гостите даде резултат в края на мача.

В 90-ата минута резултатът стана 1:1, след като Дан Гослинг засече подаване в наказателното поле и отправи топката в десния ъгъл на вратата.

Минута по-късно драмата бе пълна, след като Алваро Мората получи прекрасно подаване и отбеляза гол, намирайки вратата с майсторски завършващ удар.

Малко след края на срещите бе изтеглен и жребият за полуфиналите. Челси ще се изправи срещу Арсенал, а в другия сблъсък за място на финала лидерът във Висшата лига Манчестър Сити ще срещне втородивизионния Бристол Сити.

Полуфиналите се играя на разменено гостуване, а първите мачове са в седмицата, започваща на 8 януари.