В спиращ дъха мач: Арсенал не се даде на Челси

Двата отбора спретнаха 2:2 в лондонското дерби
3

Челси изпусна нелепо Арсенал на "Емиратс" и в крайна сметка с гол в последните секунди на домакините, двата тима врътнаха равенство 2:2.

Това стана в мач от 22-ия кръг на Висшата лига, който със сигурност бе най-интересният и драматичен от началото на сезона, тъй като в него имаше цели 33 положения!

Първото полувреме бе изпъстрено с интересни ситуации, но гол в него не падна и на практика всички попадения бяха след почивката.

Уилшър даде аванс на домакините в 63-ата минута, но четири след това Азар изравни от дузпа. Алонсо бе на косъм да се превърне в герой за гостите след гола си в 84-ата минута, но Бейерин възстанови ремито в 92-ата.

След този мач Челси е трети с 46 точки, а Арсенал е шести с 39 точки.