Легендите на Ливърпул и Байерн още играят футбол

Показаха техника, трикове и завършиха с 5:5
25 мар 2018 10:30, Екип на Dnes.bg
2

Техника, трикове и купища голове - легендите на Ливърпул и Байерн Мюнхен показаха, че още го могат, сътворявайки един от най-атрактивните мачове за ветерани в последните години.

Вчера петкратните европейски клубни шампиони спряха дъха на 54 014 зрители на стадион "Анфийлд", завършвайки 5:5 в страхотен голов екшън, при който Чаби Алонсо облече фланелките и на двата бивши клуба.

В началото по всичко личеше, че мърсисайдци ще разгромят противника, защото до 17-ата минута водеха с 3:0 след голове на Дирк Каут, Майкъл Оуен и Роби Файлър. Тогава обаче дойде пълният обрат за едва 16 минути и баварците реализираха чрез Лука Тони, Алекс Циклер на два пъти и Пауло Серджо.

В последната минута на първата част Фаулър се разписа отново. През второто полувреме положенията бяха доста по-голяма рядкост, но в 72-ата минута Чаби Алонсо простреля английския клуб от пряк свободен удар, давайки нов аванс на Байерн. Германците изпуснаха победата в 87-ата минута, когато Бьорн Торе Кварме оформи крайния резултат.

Сред звездите на терена бяха Стивън Джерард, Стив Макманамън, Джоване Елбер, Лотар Матеус, Лука Тони и други.