Ливърпул разпиля Сити, гледа към 1/2-финалите в ШЛ

Салах отново сред героите, но се контузи
Обновена: 5 апр 2018 07:45 | 5 апр 2018 07:20, Александър Попов
1

Ливърпул разпиля Манчестър Сити с 3:0 в първия ¼-финален мач от Шампионската лига, който се игра на "Анфийлд". Това бе първи по рода двубой между двата тима в евротурнирите, а "мърсисайдци" определено бяха доста по-добри от противника си в големи моменти от мача и заслужено се добраха на крачка от ½-финалната фаза.

Салах откри в 12-ата минута, а в 21-ата Окслейд-Чембърлейн удвои аванса на домакините. За класическия резултат точен бе Мане, който вкара в 31-ата минута и така тотално "нокаутира" противника.

Преди този мач и двата тима имаха сериозни кадрови проблеми – домакините в отбраната, а гостите – в атаката.

За Сити не игра Агуеро, което бе голям проблем за тима, а пък Юрген Клоп имаше на разположение само двама централни бранители.

Домакините получиха тежък удар, след като Салах се контузи малко след почивката и бе заменен принудително.