"Белите" победиха "канарчетата" за Купата на България

Това стана след успеха с 1:0 за Славия
Обновена: 24 апр 2018 21:15 | 24 апр 2018 21:09,
4
Снимка: Gol.bg

Славия успя да се класира за финала на Купата на България, след като детронира настоящия носител на трофея Ботев (Пловдив).

Това стана след успеха с 1:0 на "белите" над "канарчетата" на стадион "Васил Левски" в София, като след този мач по правилото за повече голове на чужд терен отборът на Златомир Загорчич продължава напред в турнира.

Общият резултат от двата мача е 2:2, но "белите" вкараха в Коматево, в първата среща.

Отборът на "белите" не бе играл финал в турнира от 2011 година, когато се изправи в мача за трофея срещу ЦСКА и в крайна сметка загуби.

В своята история отборът има 7 купи на България, като за последно спечели този трофей преди точно 22 години.

Единственото попадение в днешния мач падна в 66-ата минута от дузпа и бе реализирано от Ивайло Димитров - Косъма.

Мачът бе белязан от изключително спорно съдийство, тъй като реферът направи много груби грешки. Спорен гол на Стивън Петков бе отменен заради засада четвърт час преди края на мача, а освен това Станислав Ставров спести дузпа за Ботев в 86-ата минута, след като Велков фаулира Жоао Пауло.

Лошото съдийство вдигна сериозно нервите на треньора на пловдивчани Николай Киров, който бе изгонен в 94-ата минута заради бурни протести срещу съдийството.

Като цяло в самата среща головите положения бяха малко, но съдийският фактор повлия сериозно на крайния изход.