Байерн надигра Реал, но "белият балет" отива на финал

Двата отбора завършиха 2:2 на стадион "Сантяго Бернабеу"
Обновена: 2 май 2018 09:03 | 2 май 2018 08:23,
22

Байерн Мюнхен изигра един от най-силните си мачове като гост през последните години в Шампионската лига, но завърши само 2:2 срещу Реал Мадрид на стадион "Сантяго Бернабеу". Така "белия балет" се класира на финала в турнира след щастливата си победа с 2:1 на германска земя миналата седмица, пише gol.bg.

Германският хегемон тотално надигра любезния си домакин през първото полувреме, откривайки резултата още в третата минута чрез Джошуа Кимих, който се разписа и миналата седмица.

Оставеният напълно непокрит Карим Бензема изравни резултата малко след това, но баварците не се смутиха и продължаваха да нападат, създавайки интересните моменти на терена. Много големи пропуски отблизо обаче направиха Роберт Левандовски и Хамес Родригес, а за капак две претенции на баварците за дузпи не бяха уважени от рефера Чакър.

Трудът в офанзивен план на гостите беше опропастен само 22 секунди след подновяването на играта, когато рядко срещаната груба грешка на вратаря Свен Улрайх позволи на Карим Бензема да вкара на празна врата.

В средата на втората част Хамес Родригес наказа отбора, чиято собственост е все още. Колумбиецът първо беше блокиран, но след това направи успешна добавка отблизо. До края на мача Байерн продължи да диктува темпото и да бъде по-опасен, но не успя да материализира ситуациите в предни позиции.

В последните секунди статистиката показа 21:9 удара в полза на германците, които обаче пропуснаха своя шанс и отпадат от надпреварата за пети пореден сезон срещу испански противник.