Атлетико спечели Лига Европа! Гризман изнесе рецитал

Той наказа сънародниците си с две попадения, Габи вкара още едно
Обновена: 17 май 2018 07:33 | 17 май 2018 07:20, Елка Василева
4

Атлетико (Мадрид) успя да спечели Лига Европа за трети път в своята история, след като на финала в Лион победи Марсилия с 3:0.

Триумфът във втория по сила европейски турнир е втори за Диего Симеоне начело на „дюшекчиите”, след като той триумфира с тима в същата надпревара през сезон 2011/12, а две години преди това отборът също бе спечелил надпреварата.

Френският отбор пък губи трети пореден финал в този турнир.

Мъката за символичните домакини е огромна предвид факта, че те играха във Франция, но така и не успяха да зарадват феновете си.

Първите две попадения в този мач бяха дело на Гризман, който се разписа в 21-ата и 48-ата минута и така спомогна за спечелването на трофея, а Габи добави един гол в 88-ата минута.