Феновете ликуват, скачат и... изкуствен трус в Мексико

Предизвикали го радостните скокове след гола на Лосано
18 юни 2018 09:30, Елка Василева
25

Хиляди фенове на мексиканския национален отбор по футбол, победил вчера на Мондиала Германия с 1:0, празнуваха бурно по улиците на градовете в цялата страна.

Земята в Мексико обаче буквално се разтресе, когато мексиканският нападател Ирвинг Лосано отбеляза единствения гол в срещата в тридесет и петата минута.

Още по темата

Точно тогава мексикански сеизмолози са регистрирали "изкуствен" трус, породен от радостните скокове на ликуващите поддръжници на отбора, събрали се на централния столичен площад Сокало, предадоха Франс прес и Ройтерс. Според мексиканските сеизмолози при този скок са се задействали сензорите за земетресение.

Привърженици на отбора ликуваха и в градовете Гуадалахара, Толука, Тихуана, Сиудад Хуарес и др., пише БТА. След победата феновете на футбола не мигнаха цяла нощ, надуваха клаксоните на мотоциклетите и автомобилите си по улиците на градовете, пиеха бира и текила и развяваха победоносно мексиканското знаме.

Президентът на Мексико Енрике Пеня Нието написа в Тwitter: "Вече е потвърдено - Мексико се изправи и спечели срещу най-добрите в света. Велик мач! Поздравления!".