Австралия с гол от VAR и равенство срещу Дания

Двата отбора завършиха 1:1 в среща от Група "С"
Обновена: 21 юни 2018 17:05 | 21 юни 2018 16:58, Георги Пешев
0
Дания и Австралия си врътнаха стратегическо равенство 1:1 в среща от Група "С" на Мондиал 2018. Точен за европейците бе Кристиан Ериксен (7), попадението за "кенгурата" вкара Миле Йединак в 38-ата минута от дузпа.

Този наказателен удар бе отсъден след използване на системата за видео повторение - VAR. Дания вече има 4 точки, докато Австралия е само с една. В група "С" са още отборите на Франция - 3 точки и Перу - 0 т., двата отбора играят по-късно днес.

Така всичко ще се реши в последните срещи. Като цяло срещата не предложи особени футболни достойнства, двата отбора заложиха на сигурната игра и логично се стигна до равенство.

Първото полувреме бе за Дания, след почивката Австралия се разигра, но така и не успя да се добере до трите точки.