Перу победи, но си тръгва с Австралия от Мондиала

Австралия остана на последно място в група С на световното
Обновена: 26 юни 2018 21:32 | 26 юни 2018 20:18,
11

Сърцатият отбор на Перу завтвърди доброто впечатление от играта си на Мондиал 2018 с победа на изпроводяк за дома. След двете загуби в предишните мачове инките все пак защитиха честта си и удариха Австралия с 2:0.

С много добре подредена игра и убийствена ефективност в предни позиции Карийо (18) и Гереро (50) забиха двете попадения. Кенгурата искаха победата, която на теория можеше да ги прати на осминафиналите, но бяха твърде ялови в атака и с поражението останаха на последното четвърто място в група С.

Австралия имаше нужда единствено от победа и развитие на другия мач в тяхна полза, за да се докопа до второто място. Селекционерът Берт ван Марвайк направи само една промяна в състава, който стигна до равенство 1:1 срещу Дания в предишния мач. Томи Юрич замени в атаката Андрю Табът, който получи травма.

В състава на Перу шанс за изява получиха Тапиа и Флорес, докато някогашната звезда Джеферсон Фарфан изгледа двубоя от болницата заради комоцио в главата. Инките вече нямаше какво да губят и просто трябваше да защитят честта си и да зарадват многобройните си привърженици на стадиона в Сочи.

Двубоят започна по-добре за Австралия, в началните минути кенгурата поеха инициативата и показаха, че ще търсят гола от първия съдийски сигнал. В 5-ата минута Леки проби по десния фланг и центрира остро в наказателното поле, а избитата топка падна на крака на капитана Йединак, който обаче стреля високо в аут.