Невероятен обрат! Почти загубила Белгия надви Япония

Победата с 3:2 дойде след бърза контраатака в продължението
Обновена: 2 юли 2018 23:08 | 2 юли 2018 23:06, Веселина Йорданова
150

Белгия се класира за четвъртфиналите на Световното първенство след невероятна драма и победа с 3:2 над Япония.

Азиатците бяха на път да шокират един от фаворитите за титлата с два бързи гола на Генки Харагучи (48) и Такаши Инуй (52). “Червените дяволи” обаче не спряха да атакуват след това и чрез Ян Фертонген (69) и Маруан Фелайни (74) стигнаха до равенството.

В 4-та минута на даденото продължение Насер Чадли завърши бърза контраатака и донесе победата на тима си.

С нея Белгия се класира за четвъртфиналите, където ще се изправи срещу Бразилия. По-рано днес южноамериканците победиха с 2:0 Мексико.

Продължението четете на Gol.bg

150
23
5

19

Франция, Швейцария, Белгия, Германия - това са най-анти отборите с нищо национално в тях, да оптадат всички преди финала и да гледаме Уругвай - Колумбия на финала !
22
20

3

Ако вместо Япония беше отишъл Сенегал щеше да се получи много по-оспорван двубой. Япония си бяха обречени.
21
2

32

дотук от прехвалените звездни отбори, единствено французите донякъде продължават заслужено, и то едва след мача с аржентина. бразилците извадиха огромен късмет с мексико, а англичаните победиха двата най-слаби отбора и се препънаха в белгия, която игра с половината си резерви. и честно да ви кажа, дори като гледах коста рика, мароко, че и иран, и разбрах, че нашият национален отбор даже и като зрители не трябва да ги пускат на това световно.
20
17

1

Само такива безхарактерници може да загубят мач от този ранг по-този начин, още към 60 мин си казах, че ще ги обърнат с 3:2 още в редовното !
19
15

6

БелитеНеМогатДаРитат преди 5 години
Япония игра силно. Все пак нямат нито един бял в отбора си. Това е плюс естествено, но недостатъчен да компенсира минуса с липсата на черни. Хитрите червени дяволи отдавна са разбрали тази истина и половината им отбор е цветен. Ще стигнат далеч.
18
2

26

Бате Гойко преди 5 години
Браво и на двата отбора. Много хубав мач. Японците се сражаваха, като самураи- до последно. Както каза колегата по- долу, чак ми стана мъчно. Но последната атака с гола на белгийците- като по учебник. Бразилците ги чакат тежки времена.