Обновена: 6 юли 2018 07:29 | 6 юли 2018 07:28, Александър Попов
8
Снимка: Булфото

Лудогорец е новият носител на Суперкупата на България.

"Орлите" се наложиха с минималното 1:0 над Славия, като двубоят се игра на стадион „Трейс Арена".

Това пък бе достатъчно на новия наставник на разградчани Пауло Аутуори да потегли с трофей, още след първия си официален мач начело на тима. Лудогорец имаше превъзходство през мача, а единственото попадение реализира румънският нападател Кешерю в 31-ата минута.

Четвърт час преди края на редовното време, феновете на Славия запалиха факли и ги хвърлиха на терена. Това наложи двубоят да бъде прекъснат за около 2 минути.

В последните минути Славия упражни натиск, който обаче доведе само до няколко статични положения пред вратата на Ренан.

Разградският отбор триумфира за трети път в историята си със Суперкупата на България след 2012 и 2014 година.